Створено перше в світі вогнепальну зброю, виготовлену за допомогою технологій тривимірної друку металом
Розвиток технологій тривимірної друку, які стають все більш доступними широким масам, що призвело до виготовлення перших зразків вогнепальної зброї, виготовлених за допомогою цієї технології. Незважаючи на малий ресурс і низьку надійність цієї зброї, виготовленого в основному з пластика, його поява і масова доступність вже стали причиною великого занепокоєння правоохоронних органів деяких країн. Після цього, з урахуванням того, що існують технології тривимірної друку металевих виробів, поява металевого "надрукованого" вогнепальної зброї було лише справою часу. І ось, компанія під назвою Solid Concepts, що знаходиться в Остіні, штат Техас, демонструє всьому світові перший металевий пістолет, переважна кількість деталей якого виготовлено за допомогою тривимірного принтера. Слід особливо зазначити, що створення цього пістолета не переслідувало цілі реконструкції виробництва зброї, компанія Solid Concepts продемонструвала таким чином свої можливості в області тривимірної друку металевих виробів.
Пістолет, надрукований на тривимірному принтері, є копією знаменитого Кольта зразка 1911 року, розроблений Джоном Броунингом (John Browning). Практично всі деталі цього класичного пістолета виготовлені з допомогою процесу тривимірної друку, відомого як пряме лазерне спікання (direct metal laser sintering, DMLS), процесу, який широко використовується в промисловості для виготовлення металевих деталей, що мають складну форму, наприклад, інжекторів реактивних двигунів. Єдиними "сторонніми" деталями пістолета є пружини, які зараз неможливо виготовити за допомогою тривимірної друку.
"Коли ми вирішили провести на світло цей пістолет, ми не мали на меті створити більш дешевий і більш простий метод виробництва вогнепальної зброї" - розповідає Філіп Коннер (Phillip Conner), один з керівників компанії Solid Concepts, - "Виготовлення зброї не було нашою головною метою, цим ми вирішили продемонструвати всім, що деталі та вузли, виготовлені з допомогою процесу DMLS, мають достатню точність і міцність, що дозволить використовувати їх в реальних механізмах без обмежень".
Надрукований на тривимірному принтері пістолет виявився досить міцним і забезпечував високу точність стрільби, про що красномовно говорять результати проведених польових випробувань. Але така зброя не може бути виготовлено яким-небудь "самоделкиным", що має в своєму розпорядженні звичайний тривимірний принтер, вартістю до 10 тисяч доларів. "Промисловий тривимірний принтер, за допомогою якого ми створили пістолет, коштує більше ніж вартість всього навчання у вищому навчальному закладі. Працювати з таким пристроєм можуть лише висококваліфіковані інженери, які відмінно знають і вміють використовувати всі нюанси технологій тривимірної друку металом".