Menu

Гігантські дзеркала освітять замість Сонця один з норвезьких міст

Гигантские зеркала осветят вместо Солнца один из норвежских городов


Уявіть собі, що ви живете в місті, в якому Сонця не видно протягом більшої частини року. Але це не частина сценарію фантастичного фільму про пост-апокаліптичний майбутньому, така ситуація є суворою реальністю для жителів багатьох міст, зокрема міста Рьюкан (Rjukan). Цей норвезький місто розташоване в долині, в якій гірські ланцюги блокують Сонце і сонячне світло протягом п'яти місяців, починаючи з вересня. А зараз високі технології здатні принести в буквальному сенсі "промінь надії" жителям Рьюкана. Три гігантських дзеркала, загальною площею 50 квадратних метрів, встановлені на вершині сусідньої гори, будуть відбивати сонячне світло і освітлювати місто в долині.

Звичайно, можливостей всіх трьох дзеркал, загальною вартістю 850 тисяч доларів, не вистачить для того, щоб охопити своїм освітленням весь місто. Замість цього промені відбитого сонячного світла будуть сфокусовані на центральну частину міста, площею близько 200 метрів, куди міські жителі зможуть прийти в будь-який час дна для того, щоб "викупатися в променях Сонця.

Приводами, обертаючими дзеркала і регулюють їх кути нахилу, буде керувати комп'ютерна система, що стежить за положенням і рухом Сонця, що буде гарантувати подачу в місто Рьюкан оптимальної кількості сонячного світла. Електрика, потрібний для роботи всієї системи в цілому, буде отримано з допомогою енергії вітру та енергії Сонця.

Роботи з реалізації цього проекту почалися в цьому році з вирубки лісу на вершині гори і підготовки монтажної площадки. В середині липня дзеркала, виготовлені на замовлення одним з німецьких підприємств, були доставлені на місце монтажу за допомогою вертольотів. Система почне працювати вже у вересні цього року і закінчить в березні 2014 року, коли на місто Рьюкан впадуть перші прямі промені сонячного світла.

Ідея використання відбитого сонячного світла може здатися чимось новим. Але насправді подібна ідея вже успішно використовується з 2006 року для освітлення італійського міста Виганелла (Viganella).

|