Китайці готуються приступити до зведення найвищої будівлі в світі всього за 90 днів часу
У Китаї є близько десятка міст, що перевищують за розмірами Москву або Нью-Йорк. Більше половини з найвищих хмарочосів у світі, будівництво яких ведеться в даний час перебувають у Киті. Незважаючи на настільки значні досягнуті успіхи, китайські будівельники збираються штурмувати нові горизонти. Зараз вони готуються до будівництва найвищої у світі будівлі, на зведення якого піде всього три місяці часу. А чи вдасться їм здивувати увесь світ швидкістю своєї роботи, ми дізнаємося вже ближче до кінця цього року.
Представники китайської будівельної компанії Broad Sustainable Building (BSB) стверджують, що новий хмарочос Sky City, висотою 838 метрів, буде зданий та введений в експлуатацію до кінця 2013 року. Нагадаємо нашим читачам, що компанія BSB оголосила про свої плани щодо будівництва хмарочоса, більш високого, ніж хмарочос Burj Khalifa в Дубаї, в минулому році. Починаючи з того моменту і по сьогоднішній день йшло врегулювання планів компанії з планами китайського уряду і оформлення необхідних документів, і ось нарешті, цього проекту було дано зелене світло.
Такого короткого терміну будівництва такого грандіозного будівлі компанія Broad Sustainable Building збирається досягти за рахунок застосування методу крупномодульного будівництва. Спочатку, на площах компанії, які виготовляють готові, майже закінчені модулі, які потім доставляються до місця будівництва в зібраному вигляді. Сам процес будівництва відбувається украй швидко, адже потрібно тільки підняти і помістити потрібний модуль в потрібне місце і скріпити його з раніше встановленими модулями. Використовуючи такий метод, компанія BSB в 2011 році звела 30-поверховий будинок всього за 15 днів.
На будівництво хмарочоса Burj Khalifa пішло близько п'яти років. А компанія BSB збирається зробити все за сім місяців в цілому. Чотири місяці будуть витрачені на виготовлення модулів і підготовку будівельного майданчика, а власне будівництво займе 90 днів. Три такому високому темпі робітники компанії BSB будуть зводити за п'ять поверхів майбутньої будівлі в день. В проекті будівлі Sky City передбачено безліч нюансів, це будівля зможе витримати землетрус силою до 9 балів за шкалою Ріхтера і успішно протистояти ураганним вітрам, що було перевірено математично і масштабної моделі, яка випробовувалася на різних стендах і продувалася в аеродинамічній трубі.
По завершенню хмарочос Sky City, загальна площа приміщень якого буде складати 1022 квадратних кілометри (11 мільйонів квадратних футів), що надасть в розпорядження людей школу, лікарню, офісні, житлові приміщення та готельні номери для 30 тисяч осіб. Мешканці та відвідувачі хмарочоса Sky City зможуть скористатися одним з 104 ліфтів для того, щоб дістатися до внутрішнім "дворах" зі спортивними майданчиками, плавальними басейнами, тенісними кортами, театрами, кінотеатрами, кафе і ресторанами. Поверхня вертикальних зовнішніх і внутрішніх стін буде використовуватись для зелених насаджень і навіть вирощування деяких видів сільськогосподарських рослин.
Спорудження хмарочоса Sky City, якщо воно пройде згідно з планами і у встановлені терміни, стане чимось на кшталт подвигу в галузі будівництва. Але, мало того, що така величезна будівля буде зведена в такі короткі терміни, вартість реалізації цього проекту оцінюється в 628 мільйонів доларів, приблизно в половину вартості будівництва хмарочоса Burj Khalifa, на яке було витрачено 1,5 мільярда доларів.
Звичайно, при озвучування настільки грандіозних планів, які можна без тіні сумніву назвати "Наполеонівськими планами", виникає неабияка частка скептицизму. Адже одна справа - будівництво 30-поверхової будівлі, а будівництво 220-поверхового колоса, висотою 838 метрів, - це робота зовсім іншого класу. Але є привід і для деякої частки оптимізму. Згідно інформації від компанії Broad Sustainable Building, їм вдалося залучити до розробки проекту будівлі Sky City та запросити для участі в будівництві досить велика кількість провідних фахівців і інженерів, у тому числі і фахівців світового масштабу, які у свій час брали участь у зведенні хмарочоса Burj Khalifa.