Menu

НАСА починає розробку харчового тривимірного принтера, призначеного для використання в космосі

НАСА начинает разработку пищевого трехмерного принтера, предназначенного для использования в космосе


Останнім часом технології тривимірної друку все глибше і глибше проникають в наше повсякденне життя. Крім виготовлення різних пластмасових дрібничок, зараз за допомогою тривимірних принтерів будують будівлі, виготовляють штучні органи і навіть вогнепальну зброю. Не обійшли стороною технології тривимірної друку і область приготування їжі, вже існують дослідні зразки тривимірних принтерів, які можуть готувати різні страви і робити кондитерські вироби. Але в НАСА хочуть вивести технології приготування їжі за допомогою тривимірної друку на новий рівень для того, щоб їх можна було використовувати в космосі під час тривалих космічних місій. У разі успіху даного заходу, розроблені технології знайдуть застосування не тільки в космосі, вони будуть затребуваними і на Землі, коли кількість населення зросте до такого рівня, що перестане вистачати їжі, одержуваної з природних джерел.

Для реалізації свого задуму НАСА виділило грант у розмірі 125 тисяч доларів підряднику Anjan Contractor, крихітної компанії, яка складається з інженерів-механіків і є дочірнім підприємством компанії Systems & Materials Research Corporation, одним із напрямків діяльності якої є розробка систем тривимірної друку промислового призначення. В рамках цього гранту підрядник повинен через шість місяців надати дослідний зразок харчового тривимірного принтера, який буде побудований на таких же засадах, як і харчової принтер Cornucopia.

Досвідчений зразок принтера буде виробляти їжу з порошкоподібних компонентів, що завантажуються зі спеціальних патронів-контейнерів. У майбутньому такі патрони, "споряджені" різними видами вуглеводів, масел і інших харчових речовин, можна буде придбати в магазинах, а за рахунок герметизації патронів і сприятливих умов зберігання їх вмісту, вони будуть мати досить тривалий строк придатності та зберігання, який складе за попередніми розрахунками близько трьох десятиліть. "Космічні польоти на далекі відстані зажадають мінімум 15-річного терміну придатності харчових продуктів та концентратів" - розповідає представник підрядника, - "Ми плануємо подвоїти значенням мінімального терміну придатності продуктів, що, можливо, допоможе вижити людям в космосі у випадку якої-небудь неприємності".

Оскільки кількість варіантів патронів, містять різні компоненти, буде все-таки обмеженим, то і кількість вироблених принтером видів страв так само буде не надто великим. Але одним з основних переваг технології приготування їжі за допомогою технологій тривимірної друку є повна відсутність органічних відходів, єдиними відходами будуть оболонки витрачених патронів.

Згідно з планом робіт в межах гранту НАСА, підрядник проведе наступні два тижні над створенням тривимірного принтера, який, шар за шаром, зможе виготовити піцу, готову до вживання. Далі піде вдосконалення розробленої технології, яка буде полягати в розширенні асортименту вихідних продуктів і видів кінцевих страв.

|