Menu

Сплави платини і заліза можуть стати основою жорстких дисків нового покоління

Сплавы платины и железа могут стать основой жестких дисков нового поколения


Необхідність збереження більшої кількості даних в меншому обсязі магнітного носія диктує вимогу використання в якості носія спеціальних матеріалів, що володіють високими магнітними властивостями і складаються з крихітних магнітів, наномагніти. Одним з таких перспективних матеріалів для нового покоління магнітних носіїв інформації є сплав заліза і платини, має строго певну кристалічну структуру. Але в процесах отримання подібних сплавів, розроблених в більш ранні періоди часу, використовувалися етапи високотемпературної обробки, які надзвичайно важко інтегрувалися в процеси виготовлення магнітних носіїв інформації, пластин жорстких дисків.

Міжнародна дослідницька група, очолювана професором Каєм Лью (Kai Liu) та аспірантом Дастіном Гильбертом (Dustin Gilbert) з Каліфорнійського університету у Девісі розробила досить простий і зручний процес отримання сплавів платини і заліза з певною кристалічною структурою і заданими магнітними властивостями.

Дослідники Лиэнг-Ван Вей (Liang-Wang Wei) і Чих-Хуань Гавкіт (Chih-Huang Lai) їх Національного університету Цінн Хуа (National Tsing Hua University) на Тайвані, Тімоті Клеммер (Timothy Klemmer) і Ян-Ульріх Тіле (Jan-Ulrich Thiele) з компанії Seagate Technologies розробили новий метод отримання сплаву заліза і платини, який називається атомарним багатошаровим напиленням (atomic-scale multilayer sputtering).

Суть методу атомарного багатошарового напилення полягає в послідовному напиленні надзвичайно тонких шарів з різних матеріалів і в подальшому швидкому і короткочасному нагріванні вийшла багатошарової структури. Температура і час нагрівання матеріалу дозволяють отримати сплав з заданими параметрами кристалічної структури, а додавання незначних кількостей міді в особливі галузі отриманого сплаву дозволяє отримати потрібні магнітні властивості.

"Щодо зручний спосіб отримання сплаву, поряд з можливістю отримання заданих його магнітних властивостей, що роблять ці матеріали досить перспективними в якості майбутніх магнітних носіїв інформації" - розповідає професор Ллю, - "Структура сплаву платини та заліза складається з крихітних наномагніти, які дозволять отримати небувалі на сьогоднішній день значення щільності запису інформації, а сам матеріал є стійким до впливу різних факторів, він може витримати високотемпературний нагрів без втрати своїх магнітних властивостей і без втрати інформації".

Робота, що описує дане досягнення, була опублікована в журналі Applied Physics Letters, а вона проводилася в рамках програми Materials World Network Program американського Національного наукового фонду.

|