Підводні планери Wave Glider почали підкорення Тихого океану.
Через більш, ніж 500 років після того, як експедиція Фернана Магеллана перетнула Тихий океан, здійснюючи кругосвітнє плавання, в цих же місцях почали з'являтися перші дослідні роботи. Чотири безпілотних підводних планера Wave Glider в кінці минулого місяця стартували поблизу Сан-Франциско і почали перетин Тихого океану. Якщо все пройде як задумано, то ці чотири апарату Wave Glider пройдуть відстань понад 61 тисячі кілометрів за 300 днів і встановлять новий рекорд, який потрапить в Книгу рекордів Гіннеса.
Варто відзначити, що дане плавання є не першою спробою перетину океану дослідними апаратами-роботами. Але наведені вище цифри дозволять роботам Wave Glider побити всі попередні рекорди. Крім цього, на шляху прямування апарати будуть збирати і передавати наукові дані, які дозволять пролити світло на деякі загадки недосліджених морських глибин.
Як тільки апарати Wave Glider досягнутий Гаваїв, вони розділяться. Перша пара продовжить рух у колишньому напрямі, на Японію. Інша пара роботів попрямує до берегів Австралії.
Кожен робот складається з двох частин, підводного і наводной, пов'язаних між собою гнучким тросом і електричними кабелями. На наведеному зображенні можна побачити, як ця пара частин перетворює коливання хвиль у горизонтальне рух. Така схема рухової системи вже довела свою ефективність під час деяких подорожей, довжиною до 4000 кілометрів, які ці апарати здійснювали з 2008 року. Сонячні батареї, встановлені на поверхні наводной частини апарату, виробляють достатньо енергії, щоб привести в дію систему управління апарату передавач передає на супутники інформацію зібрану датчиками солоності морської води, температури, амплітуди хвиль морських, тиску, концентрації кисню у воді і інших параметрів океанської середовища.
Роботи Wave Glider є дітищем компанії Liquid Robotics, основним напрямком якої є розробка наводних плаваючих і підводних роботів і проведення океанографічних досліджень. Варто відзначити, що компанія Liquid Robotics брала участь у створенні підводного човна Virgin Oceanic сера Річарда Бренсона, яка буде використана для досліджень Маріанської западини, найглибшого місця в Атлантичному океані. Крім цього, результати досліджень, проведених компанією Liquid Robotics, були використані при складанні карт морів і океанів сервісу Google Earth.
"Апарати Wave Glider дуже схожі на маленькі космічні кораблі, які вирушають у незвідані далі. Завдяки їм ми продемонструємо зацікавленим науковцям нові можливості, які відкриваються при використанні такого роботизованого методу проведення океанографічних досліджень" - розповів Ед Лу, керівник відділу нової техніки, технологій та інновацій компанії Liquid Robotics.