Menu

"Підводні планери" Wave Glider встановили світовий рекорд по дальності автономного плавання.

"Подводные планеры" Wave Glider установили мировой рекорд по дальности автономного плавания.


Ми вже розповідали про те, що чотири робота Wave Glider, які є своєрідними "підводними планерами", в листопаді місяці минулого року відбули з Сан-Франциско і почали рекордна перетин Тихого океану. В даний час роботи досягли Гаваїв, де буде зроблена невелика зупинка для перевірки та профілактики всіх систем цих плавальних апаратів. Факт прибуття роботів на Гаваї означає підкорення світового рекорду дальності плавання для апаратів, що використовують тільки енергію хвиль. Добираючись до Гавайських островів, роботи PacX Wave Gliders, створені каліфорнійською компанією Liquid Robotics, подолали близько 3200 морських миль, близько 6 тисяч кілометрів, і це лише третина відстані, що вони пройдуть до кінця своєї подорожі.

Попередній світовий рекорд зі Світової книги рекордів Гіннеса в області дальності плавання для безпілотних систем, складав 2500 морських миль, 4670 кілометрів, цей бар'єр планери Wave Gliders подолали деякий час назад. Підкорення світового рекорду являє собою значна подія в області розробки морських транспортних засобів, які не використовують палива і пересуваються тільки за рахунок енергії морських хвиль.

"Подводные планеры" Wave Glider установили мировой рекорд по дальности автономного плавания.


Надалі представники компанії Liquid Robotics пропонують використовувати роботів Wave Glider як дослідні платформи з тривалим терміном автономного плавання, які зможуть визначати і передавати багато параметри, такі як концентрація солі, кислотність морської води, рівень розчиненого кисню, температура і іншу наукову інформацію з області кліматичних змін, океанографії та екології.

Фактично кожен робот являє собою систему з двох частин, підводного планера, який виробляє рушійну вперед силу, і плаваючою секції, яка виробляє за рахунок сонячних батарей електричну енергію. Так само, на плаваючої частини встановлені всілякі датчики і приймально-передавальна апаратура, яка раз в десять хвилин передає зібрані дані. Через супутниковий канал ці дані отримують і обробляють комп'ютери, встановлені в центрі управління місією.

Після короткої зупинки на Гаваях, чотири робота розділяться на дві групи. Одна команда вирушить до Маріанської западини, а потім до берегів Японії. Друга команда перетне екватор і попрямує до берегів Австралії. До місць призначення обидві команди повинні прибути практично одночасно наприкінці цього року або на початку 2013 року.

|