Menu

Нова лазерна система дозволяє отримати тривимірні знімки об'єктів з кілометрової дальності

Новая лазерная система позволяет получить трехмерные снимки объектов с километровой дальности



Дослідницька група з університету Херіот-Уотта (Heriot-Watt University) в Единбурзі, Шотландія, очолювана Джеральдом Баллером (Gerald Buller), розробила нову систему, що складається з камери і лазера, яка може створити тривимірне зображення з відносно високою роздільною здатністю з дистанції до одного кілометра. Система працює, вимірюючи час проходження світла лазера до об'єкта, що цікавить, і тому, до датчика високочутливої камери. Така технологія, називана "виміром часу польоту" (time-of-flight, ToF), досить широко використовується в різних системах навігації автономних автомобілів і роботів.

Нова система працює, скануючи променем малопотужного інфрачервоного світла зацікавив об'єкт, що знаходиться на далекій відстані. Така технологія дозволяє виміряти час польоту фотонів туди і назад для кожного пікселя майбутнього зображення. На першому з зображень наведено приклади знімків об'єктів, зроблених новою системою з відстані 325 метрів. Ліворуч можна побачити знімок об'єкта, зроблений звичайною камерою, а кольорова маркування, розташована справа представляє собою карту, яка демонструє кількість фотонів лазерного світла, які досягли мети, повернулися назад і були зареєстровані датчиком камери. Дослідники відзначають, що людська шкіра володіє особливими властивостями в області інфрачервоного світла, не дозволяють провести якісне сканування. Одержані дані містять інформацію про глибині, але їх недостатньо для відновлення зображення обличчя людини.

Новая лазерная система позволяет получить трехмерные снимки объектов с километровой дальности



На другому знімку можна побачити приклади знімків, зроблених системою з відстані 910 метрів. Як можна побачити, якість створюваного зображення безпосередньо залежить від часу сканування, адже чим більший час система сканує об'єкт, тим більше фотонів реєструє датчик камери і тим більше достовірної інформації про глибині отримує система.

"Наш підхід дає можливість провести тривимірну зйомку невеликих об'єктів на дальній дистанції" - розповідає Доктор Аонгус Маккарті (Dr. Aongus McCarthy), дослідник з університету Херіот-Уотта, - "На жаль, поки інші методи, що дозволяють отримати дані про глибину зображення, демонструють значно кращі і якісні результати. Але наш підхід, що використовує поодинокі фотони, є унікальним компромісом між роздільною здатністю, дальністю, часом сканування, об'ємом накопичуваних даних, швидкістю обробки і рівнем споживаної енергії".

Незважаючи на настільки низькоякісне, з точки зору людського погляду, зображення, така система може знайти досить широке застосування завдяки багатьом своїм позитивним якостям, які були перераховані трохи вище. Так і високу якість одержуваного зображення потрібна далеко не завжди, для деяких навігаційних систем і систем розпізнавання об'єктів, що встановлюються на промислових роботах і військової техніки, можливостей нової системи буде більш ніж достатньо.

|