Літак Solar Impulse готується перетнути Америку
Експериментальний літак Solar Impulse, який літає за рахунок сонячної енергії, який зробив декілька польотів, починаючи з його першого польоту, що відбувся в 2010 році, знову злетить 1 травня 2013 року і відправиться в далеку подорож, що складається з п'яти етапів, в ході якого він перетне Америку від одного узбережжя до іншого.
"Ми вже готові зробити найдальший трансконтинентальний переліт через Америку" - заявив Андре Боршберг, співзасновник компанії Solar Impulse на прес-конференції, яка проходила в авіаційному ангарі на аеродромі Маунтін-В'ю, поблизу Сан-Франциско. Боршберг розповів, що переліт розбитий на кілька етапів лише з міркувань безпеки, адже літак Solar Impulse може зробити переліт на таку дистанцію без зупинок. При середній швидкості літака в 70 кілометрів на годину безпосадочний переліт зайняв би три доби часу.
"Ми спеціально обмежили максимальний час тривалості польоту 24 годинами" - заявив Боршберг, який буде пілотувати літак Solar Impulse по черзі з президентом компанії Бертраном Пиккардом (Bertrand Piccard). Якщо погодні умови будуть сприятливими, то літак Solar Impulse злетить з аеродрому 1 травня і прибуде в Нью-Йорк на початку липня, зробивши по дорозі зупинки у Феніксі, Далласі і Вашингтоні.
У місці кожної зупинки літаків пробуде близько 10 днів, протягом яких всім бажаючим будуть продемонстровані технології, використані в конструкції літака, будуть проведені лекції та зустрічі, де учасники зможуть поспілкуватися з пілотами і задати їм питання, що цікавлять їх.
Варто нагадати, що перші кроки по створенню літака Solar Impulse були розпочаті близько 10 років тому. І тільки в кінці 2009 року, літак, що важить як легковий автомобіль, але має розмах крил як у Boeing 747, вперше відірвався від злітно-посадкової смуги. Починаючи з того моменту літак здійснив безліч польотів, у тому числі і рекордний по дальності міжконтинентальний переліт з Швейцарії в Марокко.
Всі вищезазначені польоти і перельоти літака Solar Impulse є свого роду підготовкою до кінцевої мети - до навколосвітньої перельоту, який Боршберг і Пікард планують здійснити в 2015 році.