Menu

Джеймс Кемерон передає свою глибоководну субмарину DeepSea Challenger некомерційної наукової організації

Джеймс Кэмерон передает свою глубоководную субмарину DeepSea Challenger некоммерческой научной организации


Близько року тому відомий кінорежисер і дослідник Джеймс Кемерон (James Cameron) здійснив сольний занурення в найглибше місце на земній кулі, на дно Маріанської западини в Тихому океані. Відзначаючи річницю занурення на глибину 11000 метрів, Кемерон оголосив про те, що він збирається передати свою глибоководну субмарину DeepSea Challenger розпорядження Woods Hole Oceanographic Institution (WHOI), некомерційної наукової організації, що спеціалізується на океанографічних досліджень.

Апарат для глибоководного занурення DeepSea Challenger являє собою апарат з вертикальною орієнтацією, здатний досягти найглибших місць у найменш вивченої частини земної кулі - в океані. Проектування та спорудження апарату DeepSea Challenger тривало сім років часу, протягом якого команда вчених та інженерів була змушена долати безліч проблем. Але зараз у складі апарату DeepSea Challenger присутні інноваційні та нетрадиційні рішення в області стабілізації плавання, акумулювання енергії, систем освітлення, та обладнання для фото - і кінозйомки, яке дозволяє документувати те, що відбувається під час глибоководних експедицій і збирати безліч наукових даних.

"Наша високотехнологічна субмарина, здатна надати інституту WHOI і всьому океанографическому науковому співтовариству можливість користуватися всіма останніми досягненнями у справі вивчення підводного світу" - написав у своїй заяві Джеймс Кемерон, - "Організація WHOI - це саме та організація, яка забезпечить використання нашої субмарини на благо всього людства".

Фахівці інституту WHOI вже склали великі плани, пов'язані з використанням субмарини DeepSea Challenger. Крім цього, в їх планах варто використання системи освітлення та камери, розробленої командою Кемерона, на глибоководному апараті Hybrid Remotely Operated Vehicle Nereus, який буде протягом наступних двох років займатися вивченням глибоководних областей в Атлантичному і Тихому океанах. Ця технологія зйомки дозволила команді Кемерона під час 19 безпілотних занурень і 13 пілотованих занурень апарату DeepSea Challenger отримати тривимірні зображення з високою роздільною здатністю геологічних особливостей морського дна. Тепер ця технологія дозволить вченим WHOI зібрати подібні дані і в інших місцях світового океану.

Домовленість між Джеймсом Кемероном та інститутом WHOI є частиною більш великої програми Центру морської робототехніки WHOI (WHOI Center for Marine Robotics), нової некомерційної організації, в роботі якої беруть участь академічні наукові установи, урядові установи та приватні компанії. Джеймс Кемерон буде брати участь у роботі Консультативної ради вищезгаданого центру.

|