Menu

Вчені створили базові логічні елементи з бактерій і ДНК.

Ученые создали базовые логические элементы из бактерий и ДНК.


Вчені з Імперського коледжу в Лондоні зробили черговий крок на шляху реалізації обчислень, вироблених на біохімічному рівні. Використовуючи бактерії E.Coli з штучно зміненою ДНК, вони створили базові логічні елементи, які в майбутньому мають перспективу стати основою біологічних процесорів. Слід зазначити, що досягнення вчених з Лондона є не першим кроком у цьому напрямку, але створені ними логічні елементи поводяться, повністю копіюючи роботу їх електронних аналогів.

Крім цього, нові "бактеріальні" логічні елементи мають спеціальну структуру, яка дозволить їх використовувати в якості модулів для побудови більш складних елементів, що виконують складні логічні операції. "Логічні елементи - це фундаментальні блоки кремнієвих схем, на яких стоїть на стовпах весь наш цифровий вік. Без них неможливо обробляти інформацію в цифровому вигляді" - розповідає Річард Китні (Richard Kitney), професор з лондонського коледжу. - "Тепер, коли ми, використовуючи бактерії і їх ДНК, продемонстрували можливість створення біологічних логічних елементів, ми сподіваємося, що наша робота може привести до створення нового покоління біологічних процесорів, які будуть грати не менш важливу роль у світовій обробці інформації, ніж нинішні електронні процесори".

Ученые создали базовые логические элементы из бактерий и ДНК.


На першому етапі вчені взяли звичайні бактерії виду E.Coli і змінили їх ДНК таким чином, що бактерія почала працювати як логічний елемент 2І. В якості вхідних сигналів служили спеціальні збудники, в ролі яких виступали певні хімічні сполуки. Після цього дослідникам вдалося з'єднати розрізнені біологічні логічні елементи в більш складні схеми, точно так, як це роблять при складанні електронних схем. Комбінуючи елемент 2І з елементом НЕ був отриманий один з базових логічних елементів, елемент 2І-НЕ, хай живе мікросхема К155ЛА3!

Ученые создали базовые логические элементы из бактерий и ДНК.


Хоча ще дуже далеко до створення повнофункціональних биопроцессоров, вчені вважають, що такі логічні елементи спершу знайдуть застосування в мікроскопічних біологічних пристроях. Ці міні-роботи, плаваючи по артеріях людського організму, будуть завчасно виявляти захворювання та доставляти лікарські препарати в області, уражені хворобами.

|