Menu

Створено багаторазовий клеючий фотоматеріал

Создан многоразовый клеящий фотоматериал


Звичайні клеї є матеріалом для одноразового використання, але новий клеючий матеріал, розроблений дослідниками з японського інституту AIST, є органічною сполукою, адгезійна здатність якого може змінюватися під впливом світла при кімнатній температурі. Коли матеріал висвітлюється зеленим світлом, він зміцнюється і його колір стає жовтим. Але варто висвітлити матеріал ультрафіолетовим світлом, він знову розріджується і його колір стає зеленим. Це перший в історії матеріал, який здатний багаторазово переходити з твердого в рідкий стан, який є клеєм багаторазового використання.

"Під впливом світла в матеріалі не формуються або розриваються хімічні зв'язки між молекулами речовини. У матеріалі використовується так звана реакція ізомеризації, в результаті якої змінюється сама форма речовини і яка повністю оборотна. Оскільки така реакція ініціюється тільки світлом, з його допомогою можна зміцнити матеріал тільки в суворо визначених місцях і видалити надлишки залишився непотрібного рідкого матеріалу в інших місцях".

"Швидкість реакції і якість "склеювання" заздрості від кількості падаючого на матеріал світла і його кольору. Якщо дві скляні пластини, між якими знаходиться шар клейкої речовини, товщиною 10 мікрон, висвітлити джерелом звичайного світла, потужністю 80 мВт, то матеріал затвердіє приблизно через 3 хвилини. Але якщо взяти джерело світла такої ж потужності з довжиною хвилі від 365 нм до 385 нм, то матеріал зміцнитися за 1-2 хвилини часу".

Сила адгезії нового матеріалу становить 50 Ньютонів на квадратний сантиметр. Цього достатньо для утримання 5-кілограмового предмета за допомогою склеювання, площею один квадратний сантиметр. Такою ж здатністю володіє і звичайний клейкий двосторонній скотч. "Отримана нами сила адгезії поки ще мала, але ми збираємося поліпшити цю характеристику нашого матеріалу. Крім цього, ми збираємося змінити його колір, який не надто привабливий".

Новий матеріал і зараз може бути успішно використаний для з'єднання різних предметів, дозволяючи згодом розібрати зібрані конструкції і змінити їх конфігурацію. Це може бути дуже корисно при створенні стандартних компонентів різних дослідницьких установок і приладів, які використовуються тільки один раз. Крім цього, за допомогою нового матеріалу можна організувати процес склеювання тонких і крихких предметів, при якому до цих предметів не потрібно докладати великих зусиль.



|