Menu

Канадська компанія Hyperstealth являє плащ-невидимку в стилі Гаррі Поттера

Канадская компания Hyperstealth представляет плащ-невидимку в стиле Гарри Поттера


Представники канадської компанії Hyperstealth повідомили про те, що їх фахівці закінчили розробку Quantum Stealth, матеріалу, який "робить об'єкти абсолютно невидимими, змушуючи світ огинати приховує об'єкт". І якщо знімках, опублікованим на сайті компанії, можна вірити, то матеріал Quantum Stealth являє собою щось на зразок плаща-невидимки Гаррі Поттера.

Компанія Hyperstealth, організована в 2002 році, працює в напрямку створення камуфляжу для військових уніформ, військових транспортних засобів і різних установок. У 2010 році на міжнародному симпозіумі International Camouflage Symposium Гай Крамер (Guy Cramer), президент компанії Hyperstealth, продемонстрував SmartCamo, камуфляжний матеріал, який, за повідомленнями, здатний адаптуватися під особливості навколишнього середовища. Ми говоримо "за повідомленнями" з-за того, що опубліковане відео, що демонструє в дії матеріал SmartCamo, було швидко прибрано із загального доступу на вимогу канадських і американських військових. Виходячи з цього, логічно припустити, що матеріал Quantum Stealth є продовженням розвитку матеріалу SmartCamo.

Канадская компания Hyperstealth представляет плащ-невидимку в стиле Гарри Поттера


Знову посилаючись на міркування секретності, Крамер розповідає вкрай мало про матеріал Quantum Stealth. Всі зображення, які ви бачите тут і які можна знайти на сайті компанії, є знімками макетів, з-за того, що "вимоги безпеки і секретності не дозволяють продемонструвати фактичну технологію" - каже Крамер. Знову ж таки з його слів, технологію Quantum Stealth в дії бачили тільки фахівці компанії та представники американських та канадських військових. Згідно з даними випробувань, матеріал Quantum Stealth робить об'єкти невидимими не тільки в діапазоні видимого світла, але і приховує їх від інфрачервоних теплових приладів.

"Плащі-невидимки", про які ми розповідали раніше, були не більш ніж лабораторними експериментами, які працювали тільки в маленьких масштабах і лише зі строго визначеними довжинами хвиль електромагнітного спектру. Ці пристрої працюють, ломлячи промені світла так, що вони огинають приховує об'єкт, а робиться це з допомогою хвилеводів, виготовлених із спеціальних складних матеріалів, метаматеріалів. Ці метаматеріали має негативні коефіцієнти заломлення світла, але тільки для певних довжин хвиль, тому з їх допомогою можна приховати об'єкт в мікрохвильовому діапазоні, в інфрачервоному або ультрафіолетовому, але комбінації, що забезпечує негативний коефіцієнт у всьому діапазоні ще не існує.

Канадская компания Hyperstealth представляет плащ-невидимку в стиле Гарри Поттера


В теорії матеріал Quantum Stealth працює, ломлячи світло і змушуючи його огинати приховує об'єкт. А Крамер, бідно описуючи створену технологію, використовує для цього правильні терміни, нанотехнології, метаматеріали і квантову оптику. І, використовуючи в якості підказки назва матеріалу, можна припустити, що ключову роль грають деякі дивовижні ефекти квантової механіки, які і забезпечують матеріалу неймовірні оптичні властивості.

Але дуже важко повірити в те, що невелика група канадських винахідників досягла створення плаща-невидимки, на тому терені, де вже багато років безуспішно б'ються колективи вчених відомих наукових установ, дуже слабо обмежених з фінансової точки зору. Але, це не неможливо, хоча і дуже малоймовірно.



|