Menu

Переможцем змагання DroneGames став безпілотник AR Drone, заражає вірусом інші безпілотники

Победителем соревнования DroneGames стал беспилотник AR Drone, заражающий вирусом другие беспилотники


Безпілотні літальні апарати з чотирма роторами, так звані квадрокоптеры, є чимось більшим, ніж дорогі і цікаві іграшки. Недорогі, відносно вартості інших літальних апаратів, та універсальні літаючі роботи-квадрокоптеры щосили використовуються військовими і цивільними організаціями для проведення операцій з розвідки, спостереження, фотографування і в якості літаючих наукових інструментів. Незважаючи на всі привабливі сторони квадрокоптеров, їх системи управління дозволяють виконати лише обмежена кількість дій. Та з метою залучення уваги до цієї проблеми і демонстрації розширення можливостей систем квадрокоптеров було організовано змагання DroneGames, учасники якого представляють на конкурс свої квадрокоптеры, забезпечені незвичайними і унікальними можливостями.

Організатором і спонсором змагання DroneGames є американська система Groupon, яка, до того ж і надає приміщення для проведення змагань. Крім Groupon, в якості організаторів виступають організації Windows Azure та NodeCopter. У змаганні DroneGames цього року брало участь дев'ять команд, а оцінювало їх творчі зусилля журі, у складі якого були такі досить відомі особистості, як Кріс Андерсон (Chris Anderson), засновник компаній DIYDrones і 3DRobotics, Дейл Доерті, засновник MAKE, і Андреас Раптопулос (Andreas Raptopoulos), один із засновників Matternet, а так само кілька інших людей. Оцінки журі виставляло виходячи не з технічної складності реалізованих проектів, а більше незвичність самого винаходу і результатів його застосування.

Третє місце отримав проект "TooTall Nate", завдяки якому дальність дистанції управління квадрокоптером стає практично нескінченної за рахунок встановленого на апараті обладнання стільникового зв'язку Verizon MiFi. Завдяки цьому, керувати безпілотником можна з будь-якої дистанції, лише б він залишався у зоні надійного покриття стільникового зв'язку.

Друге місце отримала команда новачків зі Стенфорда, яка продемонструвала не зовсім звичайну систему, що дозволяє управляти групою квадрокоптеров абсолютно різного типу з одного і того ж комп'ютера.

І перше місце в змаганні DroneGames отримав Джеймс Халлідей (James Halliday), який написав вірус, який працює в системі управління літального апарату і заражає всі безпілотники, які потрапляють у зону дії радіопередавача зараженого апарату. Заражені безпілотники виходять з-під контролю і "сходять з розуму". Але, якщо відкинути "злісну" складову даного винаходу, то може вийти вельми непогана система онлайн-оновлення програмного забезпечення групи безпілотних апаратів, які працюють над виконанням єдиного завдання.

Дане змагання має всі шанси стати дуже популярним в найближчі кілька років. А на сайті TechCrunch можна знайти кілька відеороликів, знятих учасниками змагання, правда їх якість залишає бажати кращого.

|