Menu

Ізраїльські вчені розробили спосіб, що дозволяє дивитися крізь матове або замерзле скло

Израильские ученые разработали способ, позволяющий смотреть сквозь матовое или замерзшее стекло


Коли ви приймаєте душ, задернув матові поліетиленові фіранки, ви впевнені в тому, що ніхто з боку не розгляне всіх подробиць того, що відбувається в душі. Але незабаром про це можна буде говорити в минулому часі. Орі Кац (Ori Katz), Еран Смол (Eran Small) і Иарон Зільберберг (Yaron Silberberg), дослідники з Наукового інституту Вайцмана, розробили метод формування послідовності зображень в режимі реального часу з світла, розсіяного різними перешкодами. Якщо говорити простіше, дослідники знайшли метод дивитися крізь душові фіранки, крізь матові, замерзлі стекла та інші чисті матеріали. Така технологія створюється аж ніяк не для шпигунських цілей, з її допомогою вчені зможуть зазирнути всередину організму крізь шар живої тканини і на її основі можна зробити пристрої, що дозволяють дивитися крізь перешкоди або за кути.

Израильские ученые разработали способ, позволяющий смотреть сквозь матовое или замерзшее стекло


Матове скло, тканина та інші подібні матеріали аж ніяк не непрозорі, але ми не можемо бачити крізь них з-за того, що вони розсіюють світло так, що зображення стає абсолютно й безнадійно розмитим. Для відтворення зображення звичайна оптика не підходить, лінзи лише сфокусируют світло і збільшать зображення, яке залишиться розмитим. Те, що необхідно - це технологія, яка дозволить знову "зібрати" воєдино розсіяне світло, і ця технологія була реалізована ізраїльськими дослідниками за допомогою методу "формування фронту імпульсу" (wavefront shaping). Така технологія дозволяє не тільки відновлювати зображення з розсіяного світла, але і робить це в трьох вимірах, і в режимі реального часу.

Технологія заснована на проходження розсіяного світла через пристрій, зване просторовим модулятором світла (Spatial Light Modulator, SPL). Незважаючи на таку загадкову назву, такі модулятори широко використовуються, наприклад, в проекторах, що дозволяють відобразити комп'ютерні зображення. Пристрій SPL працює, модулируя особливим чином фазу і інтенсивність прохідного світла. При використанні модулятора в технології отримання зображення, модулятор використовується в якості лінзи із змінною фокусною відстанню. Таким чином, замість одного розпливчатого великого зображення виходить безліч невеликих нечітких зображень того, що знаходиться по іншу сторону матового скла. Потім ці зображення змішуються один з одним, і результат проходить через смуговий фільтр, що прибирає світло з небажаними довжинами хвиль. В результаті цього виходить одне невелике, але досить чітке зображення, яке можна збільшити за допомогою звичайної лінзи.

Израильские ученые разработали способ, позволяющий смотреть сквозь матовое или замерзшее стекло


За допомогою такої технології можна обробити не тільки світло, що пройшов крізь матове скло. Технологія так само буде успішно працювати і зі світлом, відбитим стінами та іншими перешкодами. Тому за допомогою такої технології можна буде ефективно "подивитися" крізь стіну або "зазирнути" за кут.

Застосування цього оптичного рентгенівського зору" може бути досить широким. В авіації, в армії чи в рятувальних службах такі пристрої можуть використовуватися для того, що б забезпечити видимість крізь туман, дим, дощ, сніг і інші перешкоди в атмосфері. Медики можуть використовувати цю технологію для вивчення органів і процесів всередині організму, прихованих від погляду шаром тканин, а астрономи так само можуть отримати для себе вигоду, отримавши в руки інструмент, що дозволяє побачити об'єкти, приховані туманностями і хмарами космічного газу.

|