Menu

Вчені створили форму надщільного алюмінію, якої не існує в природному вигляді.

Ученые создали форму сверхплотного алюминия, которой не существует в естественном виде.


Міжнародній групі вчених і дослідників вдалося виявити нову форму надщільного алюмінію, яка ніколи раніше не зустрічалася ніде на Землі. Алюміній в новій формі на 40 відсотків щільніше і міцніше, ніж цей же матеріал, існуючий у своєму звичайному вигляді. В роботі, яка була опублікована в останньому випуску журналу Nature Communications, дослідники з Австралії, США та Японії повідомляють, що новий матеріал можна отримати тільки в умовах великих тисків, подібних тим, які існують в земному ядрі.

Ось що пишуть дослідники у своїй заяві: "В умовах величезних тисків і високої температури звичайні, відомі і повсюдно використовувані матеріали можуть формуватися у вигляді нових форм з ущільненої кристалічною структурою, що надає їм зовсім незвичайні фізичні і механічні властивості. Оскільки ми не можемо вивчати матеріали, отримані безпосередньо із земних глибин, нам залишається тільки змоделювати необхідні умови в лабораторії в наномасштабах і отримати докази існування надгустих форм матеріалів".

Згідно професору Джуодкэзису (Professor Juodkazis) з Технологічного університету Свинбурна, сфокусувавши один короткий імпульс лазерного світла на поверхні сапфіра, їм вдалося ініціювати виникнення микровзрыва. Цей мікровибух в малому масштабі за умовами подібний умов у центрі Землі. Високий тиск і температура вибуху стали тими чинниками, завдяки яким сформувалися частинки надщільного алюмінію. В експерименті використовувався стандартний потужний лазер, широкорозповсюдженний у багатьох науково-дослідних лабораторіях і застосовується у виробничих технологіях.

Це досягнення може мати далекосяжні наслідки для областей, в яких використовуються наноструктуризированные матеріали. "Використовуючи лазерну технологію ми тепер можемо створити цілий ряд надгустих матеріалів, які мають дивовижні властивості. Створення надгустих срібла і золота може бути використане для виробництва абсолютно нових пристроїв в області електроніки, плазмоники і квантової оптики".

|