Menu

Китайські вчені спроектували працює "силовий промінь".

Китайские ученые спроектировали работающий "силовой луч".


Силовий промінь, що тягне промінь - ця технологія фігурує в космічних науково-фантастичних творах вже давним-давно. І, як часто це ми спостерігаємо, багато ідей, висловлені фантастами останнім часом, стають реальністю завдяки зусиллям учених. Команда китайських вчених з Фуданьского університету в Шанхаї (Fudan University) теоретично розробили метод, за допомогою якого можна отримати силу тяжіння з допомогою променя світла лазера.

Звичайно, використовуючи такий промінь, не вийде захопити транспорт космічних повстанців. Це буде працювати, та й то поки в теорії, тільки на нанорівні, але досягнутий при цьому ефект демонструє незвичайний розворот вектора діючої сили. Відомо, що падаючий потік світла створює імпульс сили, спрямований у бік поширення світла, своєрідний поштовх, цей принцип використовують нещодавно увійшли в моду космічні апарати з сонячними вітрилами. Використовуючи спеціальну оптичну систему, що задовольняє кільком умовам, вченим вдалося перетворити "поштовх" в "тяжіння".

Китайские ученые спроектировали работающий "силовой луч".


Однією з умов працездатності оптичної системи є мала тривалість імпульсу світла, чим коротше буде імпульс, тим, як це ні парадоксально, буде величина "притягає" впливу. Другим основним умовою є створення навколо об'єкта, який передбачається "тягнути" складного магнітного багатополюсного поля, яке повинно бути в збудженому стані під час приходу імпульсу світла. Якщо падаючий під правильним кутом світло розсіюється магнітним полем в "правильних" напрямках, то це створює негативний імпульс сили, дозволяючи об'єкту бути притягнутим до джерела світла.

Зроблене відкриття навряд чи приведе до появи силових променів, встановлених на супутниках і космічних базах і військових кораблях. Але це цілком може використовуватися на нанорівні для управління наночастинками і частинами наномеханизмов, які в майбутньому будуть бути елементами більш складних електро-опто-мікромеханічних систем.

Більш докладно про це відкриття, зроблене китайськими вченими, які можна прочитати за цією адресою.

|