Машини-монстри: найпотужніший у світі лазер, який запалює на Землі крихітні зірки.
Поки фахівці і вчені CERN зайняті підготовкою до створення на Землі чорної діри, вчені з лабораторії Лоуренса готують свою версію машини судного дня. Цією машиною є лазерна установка National Ignition Facility (NIF), використовуючи яку вчені запалюють на Землі крихітні "зірки" реакції термоядерного синтезу.
Установка National Ignition Facility, на спорудження якої була витрачена сума в 3.5 мільярда доларів, є самим потужним лазером в світі на сьогоднішній день. Таку рекордну потужність їй забезпечують промені 192 лазерів, які фокусуються в одній точці простору на мішені, виготовленої із замороженого термоядерного палива. "Лазерна система NIF вже зараз виробляє в 25 разів більше енергії, ніж будь-яка інша система на земній кулі" - розповідає Ед Моусес (Ed Moses), директор NIF.
Всі 192 лазера, промені яких спрямовані в одну точку, розміщені в будові, висотою з 10-поверховий будинок, а супутня інфраструктура, що включає в себе системи управління, контролю і силові системи, розташований у будинку, збудованому навколо реактора, яке займає площу, яку можна порівняти з площею трьох футбольних полів.
Сумарна енергія променів світла лазерів NIF становить близько одного мегаджоуля, а тривалість світлового імпульсу дорівнює 25 мільярдних частин секунди. Такої кількості енергії, сконцентрованого в одній точці достатньо для того, щоб випарувати мішень з термоядерного палива, нагріти її до температури близько ста мільйонів градусів. При цьому створюється тиск, порівнянне з тиском у центрі зірки. В таких умовах стає можливим ініціювання реакції термоядерного синтезу, а виділилася від цього енергія у багато разів перевищує енергію, витрачену на "підпал" цієї реакції.