Menu

В російській лабораторії отримано надважкий 117-й елемент таблиці Менделєєва.

В российской лаборатории получен сверхтяжелый 117-й элемент таблицы Менделеева.


У періодичній таблиці Менделєєва вже є 116-й і 118-й елементи, і тепер, в таблиці Менделєєва було заповнено пустувало до цього, 117-е місце. В Об'єднаному Інституті ядерних досліджень в Дубні, Росія, спільними зусиллями російських і американських вчених, був отриманий надважкий 117-й елемент, що має попередню назву Унунсептій (Ununseptium). Отримані атоми цієї речовини, який на 40 відсотків важче свинцю, існували дуже короткий проміжок часу, всього кілька сотих секунди, але і цього часу було достатньо для того, що б зафіксувати факт народження атомів нової речовини.

Атоми 117-го елемента були отримані синтезом прискорених атомів кальцію-48, якими бомбардировалась мішень з берклію-249, необхідну кількість якого було напрацьовано в одному з найпотужніших ядерних реакторів у світі, ядерному реакторі HIFR, що належить американської Національної лабораторії Ок-Рідж. При злитті ядер двох цих речовин у деяких випадках утворювалося ядро 117-го елемента, яке потім розпадалося на атоми більш легких речовин, виділяючи при цьому кілька вільних елементарних частинок у вигляді радіоактивного випромінювання.

Важливість зробленого відкриття полягає в тому, що підтверджується факт наявності так званих "островів стабільності" елементів, розташованих наприкінці періодичної системи. І, хоча новий елемент проіснував недовго, час його існування набагато перевищує час існування деяких інших, більш легких елементів.

Звичайно, елементи, час існування яких дуже мало, навряд чи мають потенціал для практичного застосування. Але вони можуть досить багато розповісти про будову матеріалів, про взаємодію субатомних частинок і відповісти ще на кілька питань "Як?" і "Чому?", які, в свою чергу, проллють світло на деякі загадки Всесвіту.

|