Menu

Нова "розумна" тканина може виявити проникнення зловмисників.

Новая "умная" ткань может обнаружить проникновение злоумышленников.


Уявіть собі, що Ви грабіжник від мети Вас відділяє лише тонкий шар напівпрозорої тканини. Цілком імовірно, що Вам не дуже захочеться порушувати цілісність цієї тканини, тому, що це нова "розумна" тканина, здатна виявити проникнення і підняти тривогу в разі необхідності. Створена дослідниками з Інституту надійності і микроинтеграции Фраунгофера (Fraunhofer Institute for Reliability and Microintegration), ця тканина включає в себе павутину струмопровідних посріблених провідників, пов'язаних з мікроконтролером. І якщо цей мікроконтролер виявляє різкі зміни в силі слабкого електричного струму, що циркулює по провідникам тканини, то він повідомляє про це людям і відповідальним службам.

Спочатку ця "розумна" тканина розроблялася для використання в тканини покриття і тентів для вантажівок і залізничних платформ. Але сфера її застосування може бути набагато ширше, цю тканину можна прокладати на стінах і на підлозі під шаром штукатурки в банках, ювелірних магазинах і музеях, скрізь там, де потрібен особливий і ретельний контроль за доступом до приміщень, де зберігаються великі цінності.

Якщо таку "розумну" тканина використовувати для забезпечення охорони великих будівель і приміщень, то може знадобитися ще одне його корисна властивість. Мікропроцесор, підключений до сітки провідників, може визначити місце пошкодження з точністю до сантиметра, що дозволить локалізувати місце вторгнення ззовні. До речі, така функція тканини буде корисна не тільки в охоронних системах, але і в системах контролю цілісності будівель і критичних конструкцій, таких як мости, тунелі тощо.

Згідно прес-релізу інституту Фраунгофера, їх "розумна" тканина, хоч і не є абсолютно новою ідеєю, але вона значно менш дорога у виробництві, ніж інші подібні варіанти. Це досягається за рахунок того, що тканина виготовляється з "стандартних матеріалів і компонентів", а струмоведучі провідники легко вплітаються в нитки, з яких потім тчуться звичайні тканини на текстильному промисловому обладнанні. А мережа микропроводников під'єднується до мікропроцесора з допомогою звичайних низькотемпературних процесів, що використовуються в електронній промисловості.

До встановлення на місце використання "розумна" тканина може бути порізана на шматки будь-якого розміру. При проведенні лабораторних тестів тканина без втрати функціональності витримала процес прання в пральній машині, під час якої тканина витримувала вплив високої температури аж до 100?C.

|