CERN публікує офіційні результати пошуків бозона Хіггса.
Постійні читачі нашого сайту, напевно, пам'ятають неофіційне оголошення, зроблене вченими CERN в липні місяці цього року, в якому повідомлялося про виявлення нової частинки, за властивостями багато в чому походящей на бозон Хіггса. Бозон Хіггса, як вважають вчені, є ключовим моментом, який допоможе об'єднати воєдино стандартну і квантову фізичні моделі. Додаткові експерименти і дослідження, проведені на Великій Адроном колайдері (ВАК) в серпні місяці, зробили це відкриття безперечним, а зібрані наукові дані були розглянуті науковою громадськістю, визнані дійсними і були видані офіційно.
Результати досліджень CERN видані в журналі Physics Letters B як дві незалежні статті, які перебувають у вільному доступі. Одна стаття, "Observation of a new particle in the search for the Standard Model Higgs бозона для цих with the ATLAS detector at the LHC", як випливає з її назви, описує результати, зібрані в ході проведення експерименту ATLAS коллайдера. Друга стаття, "Observation of a new бозона для цих at a mass of 125 Gav with the CMS experiment at the LHC", дані експерименту CMS. На жаль, обидві статті містять безліч наукових термінів і написані мовою, зрозуміти який здатний тільки фахівець.
Слід зазначити, що результати, отримані з допомогою БАК, з моменту їх першого оприлюднення були піддані серйозним сумнівам. Тепер же ці результати, підтверджені додатковими експериментами, перевірені провідними світовими вченими та опубліковані в офіційному науковому виданні, діють як свого роду друк, поставила остаточну крапку в довгостроковому і дорогому експеримент з виявлення бозона Хіггса.
Вже в липні місяці результати, надані вченими CERN, мали високий рівень достовірності, рівний п'яти сигма. Це означає, що існує всього один шанс із 3.5 мільйонів, що зроблене відкриття є випадковістю. Додаткові дані, зібрані за останній час, знизили шанс того, що бозон Хіггса не існує, до одного з 300 мільйонів.
Цікавий той факт, що журнал Physics Letters B є тим самим науковим виданням у якому британський фізик Пітер Хіггс (Peter Higgs) в 1964 році видав свою статтю "Broken symmetries, massless particles and gauge fields", що поклала початок полювання за бозоном Хіггса. Зараз же в цьому ж журналі виданий матеріал, який поставив крапку в цьому полюванні.