Японські вчені досліджують життя на найбільшій глибині, коли-небудь доступною людині.
Японське судно для глибоководного буріння, Chikyu, встановив новий світовий рекорд, пробуривши свердловину глибше позначки 2111 м нижче рівня морського дна. Буріння проводиться біля узбережжя японського півострова Шимокита в північно-західній частині Тихого океану в рамках наукової програми Deep Coalbed Biosphere, метою якої є отримання високоякісних зразків порід і вугілля, що залягають на дуже великій глибині.
Команда експедиції збирається шукати в отриманих зразках сліди життєвих форм, які існували в далекому минулому і, можливо існують зараз на великій глибині. "Ми тільки що з допомогою глибоководного буріння відкрили вікно в далеке минуле нашої планети. І встановлений рекорд - це тільки початок роботи судна Chikyu" - розповідає Фуміо Інагакі (Fumio Inagaki), один з наукових керівників проекту.
"У нашого наукового судна є величезний потенціал, з його допомогою ми зможемо дослідити такі глибини, які люди не вивчали ніколи раніше. Глибинні зразки буквально безцінні для науки, з їх допомогою людство значно розширить область знань про земне життя".
Судно Chikyu здатне до буріння свердловин на дні океану на глибині 10000 метрів нижче рівня моря. Бурильна установка здатна пройти наскрізь мантію Землі і дістатися до кордонів сейсмогенных зон, де, до речі, імовірно знаходиться та межа земної біосфери.
Японська експедиція буде продовжувати буріння далі, витягаючи все більш і більш глибинні зразки порід і рідких формувань. Протягом наступних трьох тижнів вчені будуть продовжувати дослідження глибокого вугільного пласта, в якому за допомогою живих мікроорганізмів можуть йти процеси вироблення природного газу.