Menu

Дослідники перетворили гігантського таргана у комаха-кіборга.

Исследователи превратили гигантского таракана в насекомое-киборга.


Відомий той факт, що деякі види комах володіють дивовижною живучістю і витривалістю. Це і відносно невеликі розміри комах обумовлюють наявність до них особливого інтересу, особливо у військових, які бачать у комах тихих і непомітних розвідників, здатних проникнути всередину навіть найбільш охоронюваних об'єктів. Саме тому різні групи вчених працюють на технологіями, з допомогою яких можна управляти і контролювати різних комах. Цим також займаються дослідники з лабораторії IBionicS університету Північної Кароліни, яким вдалося встановити електронну систему управління на величезного таргана, перетворивши його в кіборга, здатного підкорятися командам людини-оператора.

Дослідники взяли одного з найбільших тарганів у світі, таргана виду Madagascar Hissing cockroach. На його спині була закріплена електронна система управління з ланцюгами бездротового зв'язку. З допомогою найтонших провідників система управління була підключена до вусикам-антен комахи. Слабкі електричні імпульси, що подаються на ці провідники, змушують таргана думати, що він зіткнувся з перешкодою і змінювати напрямок свого руху.

На відеоролику, наведеному нижче, Ви можете побачити, як дослідники змусили комаха рухатися по лінії, намальованої на підлозі. Це було зроблено за допомогою дистанційного пульта, а сам процес дуже нагадував управління дуже повільним радіокерованим іграшкою-автомобілем.

Крім використання комах-кіборгів в якості "агентів" для розвідки та спостереження, дослідники бачать їх застосування в операціях з пошуку і порятунку постраждалих від катастроф і стихійних лих. Зрештою, яке істота може орієнтуватися в темряві і проникати в усі щілини найкраще таргана?



|