Введено в дію новий еталон часу - надточний атомний годинник NIST-F2
Представники американського Національного інституту стандартів і технологій (National Institute of Standards and Technology) оголосили про введення в дію нових атомних годин NIST-F2. Ці годинники, що мають в три рази більш високу точність, ніж часті попереднього покоління NIST-F1, будуть використані в якості основного цивільного еталона часу США і багатьох інших країн, які використовували до цього еталонні сигнали від годин NIST-F1.
Принцип пристрою нових годин NIST-F2 повторює принцип годин NIST-F1, які знаходяться в експлуатації з 1999 року і які є класичними годинами, вимірюють час коливань "фонтану" з атомів цезію. "NIST-F2 стали офіційним джерелом сигналів точного часу, використовуються багатьма країнами. Точність цих годин дозволяє їм помилятися на одну секунду 300 мільйонів років", - розповідає Томас о'брайан (Thomas o'brian), керівник відділу вимірювань часу і частот інституту NIST, - "За всі 60 років інтенсивного створення і використання атомних годин завдяки високим темпам розвитку технологій ми кожен раз створювали більш точні годинник. І кожен раз, завдяки їх більш високої точності, перед людьми відкривалися нові області для їх використання".
Слід зазначити, що сигнали точного часу, що генеруються атомними годинами, використовуються в безлічі технологій, якими ми користуємося в повсякденному житті. Вони служать для синхронізації роботи глобальних і локальних енергетичних мереж, по яких надходить енергія в наші оселі, вони використовуються в роботі комп'ютерних мереж і різних супутникових систем, включаючи і навігаційну систему GPS.
Поки що, під час своєрідного перехідного періоду, інститут NIST буде підтримувати роботу обох годин, NIST-F1 і NIST-F2. Поступово всі пристрої та системи хронометричні, які зараз працюють з годинником NIST-F1 будуть переводитися на використання годин NIST-F2. Тим не менш, керівництво інституту NIST поки не планує повністю відмовлятися від годин NIST-F1, які після того, як від них будуть відключені всі критичні функції, будуть піддані модернізації і можуть бути використані в інших цілях.