Menu

Мініатюрна безлинзовая камера може забезпечити функцією "зору" практично будь-який електронний пристрій

Миниатюрная безлинзовая камера может снабдить функцией "зрения" практически любое электронное устройство


Зазвичай, для створення зображення, яке може бути захоплене датчиком цифрової камери, що використовуються лінзи, які заломлюють світло таким чином, що він фокусується на поверхні датчика. Але на мікроскопічному масштабі використання лінз або інших оптичних елементів є не дуже практичною справою, навіть самі крихітні дефекти та неточності виготовлення оптичних елементів призводять до серйозних спотворень одержуваного зображення. На щастя, для формування зображення не завжди потрібне використання лінз. І фахівці каліфорнійської компанії Rambus придумали вельми цікаве рішення. Розроблена ними камера абсолютно нового типу не має традиційних лінз, вона настільки мала і дешева у виробництві, що її можна безболісно інтегрувати до складу практично будь-якого електронного пристрою.

Поверхню датчика покрита шаром скла, сформованого у вигляді спіралі. Світло потрапляє на скло, заломлюється особливим чином і падає на поверхню датчика. За рахунок явища дифракції світло заломлюється по-різному в залежності від напрямку його прибуття. Дані, лічені з датчика, схожі спочатку на набір випадкових чисел, але спеціальний програмний алгоритм може виявити в цих даних сліди різних образів, з яких і збирається результуюче зображення.

Миниатюрная безлинзовая камера может снабдить функцией "зрения" практически любое электронное устройство


Кінцеве зображення має дуже низька роздільна здатність і не відрізняється якістю. Тим не менш, його, цього зображення, цілком достатньо для того, щоб на ньому можна було розпізнати обличчя, руку або інші об'єкти. Навіть зображення Мони Лізи, незважаючи на низьку якість, є дуже впізнаваним.

Камера настільки мала, що вона могла б розміститися на поверхні точки, якою закінчується дану пропозицію. Завдяки тому, що вона не має ніяких рухомих частин і вимагає для своєї роботи крихітні кількості енергії, вона може бути включена до складу будь-якого електронного пристрою, в тому числі і живиться від мініатюрних акумуляторних батарей. Цим пристроєм може бути не тільки мобільний телефон, але і ключі від квартири або автомобіля, наручний годинник або віконне скло.

"Нашою метою є можливість постачання функцією зору будь-якого цифрового електронного пристрою, незалежно від того, наскільки малі габарити цього пристрою" - розповідає Патрік Джилл (Patrick Gill), керівник даного проекту з Массачусетського технологічного інституту.

|