Дефіцит бюджету призвів до закриття прискорювачі Tevatron.
Аналізуючи сучасну ситуацію можна прийти до висновку, що часи, коли людство було готове витратити необмежені суми в ім'я науки і нових відкриттів, безповоротно минули. Прискорювач частинок Tevatron, перебував у розпорядженні лабораторії Фермі (Fermilab), один з епічних наукових проектів в історії людства, буде закритий у п'ятницю на цьому тижні у зв'язку з браком коштів так само, як незадовго до цього була згорнута програма космічних Шатлів.
Коли будівництво прискорювачі Tevatron було завершено в 1983 році, цей прискорювач став найпотужнішим прискорювачем в ті часи. Два гігантських кільця прискорювача, закопані в землі штату Іллінойс, розганяли протони і антипротоны до енергій в 1 Тев і потім зіштовхували їх разом, шукаючи відповіді на загадки Всесвіту в зливі народжуються субатомних частинок. Завдяки прискорювачу Tevatron в 1995 році був виявлений t-кварк, істинний кварк, як його ще називають, є найбільш масивної часткою серед всіх частинок існуючих в рамках Стандартної моделі. Масивніше t-кварка буде тільки бозон Хіггса, так і не виявлений до сьогоднішнього часу.
Незабаром після завершення будівництва прискорювачі Tevatron вчені США почали планувати будівництво ще більш потужного прискорювача Superconducting Supercollider (SSC). У цьому прискорювачі планувалося використовувати електромагніти з надпровідними обмотками, у 40 разів сильніші, ніж магніти прискорювачі Tevatron. Довжина кільця прискорювача SSC повинна була скласти більше 80 кілометрів. Незважаючи на початок робіт по будівництву будівництво не було закінчено, та й схоже, не буде закінчено ніколи.
Коли прискорювач Tevatron буде закритий остаточно і безповоротно, єдиним потужним прискорювачем на Землі залишиться належить CERN Великий адронний коллайдер (БАК), прискорювач на якому зараз повним ходом йдуть експерименти в області високих енергій і фундаментальної фізики елементарних частинок. Будемо сподіватися, що прискорювач БАК не спіткає в майбутньому доля прискорювачі Tevatron.