Menu

Китайська субмарина Jiaolong отримує новий набір тривимірних камер, призначених для детального вивчення глибинного світу

Китайская субмарина Jiaolong получает новый набор трехмерных камер, предназначенных для детального изучения глубинного мира


Вивчення морських глибин, де мешкає тільки гігантські кальмари і інші екзотичні створення, є надзвичайно важкою справою. На великій глибині холодно, темно, а величезний тиск товщі води змушує людей використовувати спеціальну техніку. До такої техніки відноситься і китайська субмарина Jiaolong, яка є однією з найбільш глибоководних на сьогоднішній день і на яку нещодавно був встановлений набір нових тривимірних камер, за допомогою яких можна буде отримати найбільш деталізовані зображення і тривимірні моделі мешканців морських глибин.

Тривимірні камери були розроблені і виготовлені фахівцями Другого океанографічного інституту (Second Institute of Oceanography) в Ханчжоу. Ці камери роблять серії тривимірних знімків, на основі яких складається складна і максимально деталізована тривимірна модель морського живої істоти, що потрапив в поле зору камер. Як і всі тривимірні камери, камери глибоководного апарату Jiaolong мають дві окремі лінзи, рознесені на деяку відстань, за рахунок чого досягається стереоскопічний ефект. Це дозволяє дослідникам робити точні вимірювання розмірів і форм морських істот, підводних об'єктів без необхідності лову цих істот або збору зразків.

"Ми не робимо камери, здатні знімати тривимірні фільми. Таким чином, вам навряд чи вдасться насолодитися видами морських глибин на екрані тривимірного монітора або телевізора. Наші камери дозволять створити найбільш точні візуальні реконструкції тел мешканців морських глибин, живих істот, які довго вислизали від погляду вчених" - розповідає професор Янг Джуний (Yang Junyi), морський біолог і керівник проекту Jiaolong, - "Можливості, надані новими камерами субмарини Jiaolong, дозволять нам розкрити деякі таємниці і загадки морських глибин, найменш вивчених місць на земній кулі. Хто знає, що саме нам вдасться виявити, з якими екзотичними формами життя нам доведеться зіткнутися, коли ми опустимося нижче рівня світового океану більш ніж на сім кілометрів?".

|