Вченим вдалося нагріти воду до 600 градусів Цельсія через одну трильйонну частку секунди
Вчені-фізики з німецької дослідницької організації Deutsches Elektronen-Synchrotron (DESY) домоглися успіху в тому, щоб нагріти крихітне кількість води до температури 600 градусів Цельсія через одну трильйонну частку секунди. І хоча така технологія працює з невеликою кількістю води, з мільйонною часткою літра, це є випадком найшвидшої на сьогоднішній день передачею енергії воді. Слід зазначити, що цей експеримент проводився вченими не заради досягнення якогось гіпотетичного рекорду, протягом короткого проміжку часу, протягом якого відбувався нагрів води, вчені вивчали деякі особливі хімічні реакції, які протікають лише в умовах високої температури.
Настільки швидкого нагрівання води за такий короткий проміжок часу вчені домоглися за допомогою інтенсивних імпульсів терагерцового випромінювання, електромагнітних хвиль, частота яких лежить в проміжку між мікрохвильовим випромінюванням і діапазоном інфрачервоного світла. Але головним фокусом цього експерименту було те, що вода, нагріта до 600 градусів, протягом однієї мілісекунди часу зберігала свою оригінальну щільність, перш ніж вибухнути крихітним хмарою пари. Саме в цьому момент часу вчені проводили запис всіх без винятку хімічних реакцій, які відбуваються лише при високій температурі і при нормальному значенні щільності води.
Цей метод, розроблений трьома вченими з DESY, ще не був перевірений до кінця експериментальним шляхом, що буде зроблено трохи пізніше. Але і без цього зрозуміло, що за допомогою такого методу фізики зможуть відстежити процеси розриву молекул певних речовин під впливом високої температури і процеси їх повторного об'єднання, в результаті яких утворюються відмінні від вихідних хімічні сполуки.
Для того, щоб зробити запис перебігу хімічних перетворень дослідники потребують джерелі надкоротких імпульсів рентгенівського випромінювання. Цим джерелом незабаром стане рентгенівський лазер на вільних електронах European X-ray Free Electron Laser, спорудження якого ведеться зараз в Гамбурзі, Німеччина. І його спорудження буде закінчено до 2015 року, після чого вчені впритул приступлять до вивчення високотемпературних хімічних реакцій.