Menu

M-Blocks - кубики-роботи здатні самостійно переміщатися і самособираться в складні структури

M-Blocks - кубики-роботы, способные самостоятельно перемещаться и самособираться в сложные структуры


Уявіть собі цілу "армію" роботів-кубиків, що мають абсолютно плоскі грані, але які можуть абсолютно самостійно обертатися, підстрибувати, переміщатися і з'єднуватися один з одним, формуючи різноманітні структури досить великих розмірів. І такі кубики вже існують в реальності, а честь їх створення належить групі дослідників-робототехніків із Массачусетського технологічного інституту.

Ці кубики, які отримали назву M-Blocks, були розроблені і виготовлені Джоном Романишина (John Romanishin), Даніелою Рус (Daniela Rus) і Кайлом Джилпином (Kyle Gilpin). Кожен з цих кубиків являє собою щільно упаковане високотехнологічне пристрій, всередині якого знаходиться елемент живлення, електронна схема управління і маховик, що обертається мініатюрним електричним двигуном, який може розганятися до швидкості в 20 тисяч обертів у хвилину. Коли маховик різко розганяється або гальмує, імпульс його руху передається всьому кубу в цілому і він може підстрибнути або покотитися в заданому напрямку. Для взаємодії один з одним усередині роботів-кубиків знаходяться магніти, зміна полярності яким може залучити кубики один до одного або відштовхнути їх.

M-Blocks - кубики-роботы, способные самостоятельно перемещаться и самособираться в сложные структуры


Поки що в розпорядженні дослідників є близько сотні роботів-кубиків, здатних виконувати лише нескладні дії. Але у планах дослідників стоїть створення групи з тисячі або навіть декількох тисяч таких роботів, які, до того ж, отримають деяку дещицю інтелекту. "Ми збираємося створити сотні роботів-кубів, які, будучи безладно розкиданими по підлозі приміщення, будуть в змозі ідентифікувати себе, обстежити навколишній простір, виявити сусідніх роботів, почати рухатися і спілкуватися, утворюючи стіл, стілець, сходи або інші предмети", - розповідає Джон Романишин.

Виконання таких простих дій, природно є лише першим кроком на шляху реалізації кінцевої мети, поставленої перед собою дослідниками. Величезні кількості таких роботів, викинуті в місці, де сталося стихійне лихо, аварія або техногенна катастрофа, зможуть самостійно виконати операції з тимчасового відновлення і зміцнення конструкцій будівель, по наведенню тимчасових мостів, сформувати лісу на будівельних майданчиках і виконати безліч інших подібних дій. Все це стане можливим після того, як ці роботи отримають у своє розпорядження засоби зв'язку один з одним, камери, елементи світлової сигналізації і, звичайно, більш місткі акумуляторні батареї, забезпечені технологіями їх бездротової зарядки.



|