Компанія Boston Dynamics демонструє нові можливості своїх роботів BigDog і Atlas
Одна з найвідоміших робототехнічних компаній, на рахунку якої розробка і створення цілої армії крокуючих четверо - і двоногих роботів, компанія Boston Dynamics опублікувала ряд нових відеороликів, що демонструють нові можливості її роботів BigDog і Atlas. І згідно з усталеною традицією, всі представлені компанією Boston Dynamics її творіння виглядають моторошними механічними монстрами, в рухах яких явно проявляються повадки і особливості їх живих прототипів, чотириногих тварин і людей.
Головним "козирем" компанії Boston Dynamics, безсумнівно, є чотириногий крокуючий робот Legged Squad Support System (LS3), який ще відомий під більш коротким і зрозумілим назвою BigDog. Цей робот є настільки вдалим, що американські військові звернули на нього свою пильну увагу і замовили компанії Boston Dynamics розробку бойового варіанту робота LS3, який буде пересуватися на електричній тязі і буде мати легку броню, що захищає його механічні нутрощі від пошкоджень кулями і осколками.
На відеоролику, який демонструє можливості робота BigDog, показаний процес ходових випробувань робота в польових умовах. Як можна побачити, робот BigDog навчився підніматися і спускатися по схилах з великим кутом нахилу, переносячи при цьому досить велика кількість вантажу, він навчився успішно долати снігові наноси і пересуватися в інших складних умовах навколишнього середовища. Але найголовнішим є те, що фахівцям компанії Boston Dynamics вдалося створити дуже надійні механічні вузли, які залишаються працездатні при сильній спеці, при сильному морозі і в умовах високої вологості. Це дозволяє сподіватися, що робот LS3, в його нинішньому або в бойовому варіанті зможе працювати в будь-яких умовах, демонструючи витривалість не гірше ніж у солдатів, яким він буде надавати допомогу.
Другим цікавим роботом компанії Boston Dynamics є двоногий гуманоїдний робот Atlas, який є прямим нащадком відомого робота PetMan. Система управління роботом і його руховий апарат скопійовані з будови тіла людини, завдяки чому всі його рухи, особливо реакція на удар 10-кілограмовим кулею, виглядають "майже людськими", щоправда, з неабиякою часткою механічної складової. Але від цього нікуди не дітися, адже це все-таки не живий організм, а робот з великою кількістю механічних вузлів.