Створені штучні м'язи для роботів, здатні піднімати вагу, в 80 разів перевищує їх власний
Група вчених та інженерів з Національного університету Сінгапуру (National University of Singapore, NUS) створила новий тип високоефективних штучних м'язів, які можуть розтягуватися в п'ять разів по відношенню до їх початковій довжині і піднімати вагу, в 80 разів перевищує їх власну вагу. Використання таких м'язів може привести до появи роботів, що володіють надлюдською силою і здатні рухатися з пластикою, не поступається пластиці рухів людини або інших живих істот.
"Наш матеріал має структуру, подібну структурі м'язових тканин живих організмів. Завдяки цьому створені нами штучні м'язи є сильними, гнучкими і пластичними, але найважливіше полягає в тому, що вони реагують на електричні керуючі імпульси протягом часток секунди, чого не може забезпечити жодна механіка і гідравліка" - розповідає доктор Адріан Кох (Dr Adrian Koh), керівний програмою в рамках якої були розроблені нові матеріали, - "Роботи, оснащені швидкодіючими штучними м'язами, будуть вільні від смикання механічних рухів, вони будуть рухатися у властивій людині та іншим тваринам манері, істотно виграючи у людей по силі, витривалості та іншим параметрам".
Основою нового матеріалу є складний композит, що складається з різних полімерів. Використання у складі матеріалу еластичних полімерів, здатних розтягуватися в 10 разів, і полімерів, здатних піднімати вагу в 500 раз перевищує їх власну, дають нового матеріалу, його унікальні властивості. Протягом кількох наступних років дослідники планую створити кілька типів кінцівок для роботів, наприклад, руку для робота, в якій будуть використані нові штучні м'язи і яка буде мати вагу і розміри в два рази менше людської руки, але зможе успішно позмагатися з людиною на змаганнях з армрестлінгу.
Але штучні м'язи є не єдиною областю застосування нового матеріалу, ці матеріали також здатні виконувати перетворення механічної енергії в електричну енергію і навпаки. В даний час вчені розробляють конструкцію електричного генератора на основі м'яких полімерних матеріалів, вага якого буде складати близько 10 кілограм і який зможе виробити таку ж кількість електроенергії, як і традиційний невеликий генератор, який використовується у турбінах вітрогенераторів, вагою в одну тонну.