Пристрій, подібне Roomba, зробить прибирання приміщень за допомогою куль-роботів з липкого гелю
Прибирання приміщень, прання та приготування їжі, є тим видом роботи, яким люди змушені займатися якщо не щодня, то вкрай часто. І в світлі цього стає цілком зрозумілим бажання якомога більше автоматизувати процес збирання, звільнивши людям більше часу для інших більш корисних і цікавих занять. В даний час на ринку присутня велика плеяда всіляких роботів-прибиральників, найвідомішим з яких є робот Roomba компанії iRobot. Переважна більшість цих роботів мають схожу дискообразную конструкцію і є варіаціями на тему самохідного миючого пилососа. Але, як кажуть, прогрес не стоїть на місці і в цій галузі, завдяки чому на світі з'являються футуристичні ідеї, що відрізняються від традиційних рішень сміливістю, неординарністю та інноваційністю.
Сучасні роботи-уборшики, включаючи і робота Roomba, мають цілий ряд істотних недоліків. По-перше, вони досить габаритні з-за того, що в їх корпусі знаходяться акумуляторні батареї, чистяче-миючий пристрій, контейнери для чистячих засобів, зібраної бруду, двигуни і блоки системи управління. Великі габарити таких роботів перешкоджають їм проникати в затишні і важкодоступні місця приміщень, що призводить до появи в таких приміщеннях місць, де прибирання не була проведена. Крім того, необхідність переміщення чималої ваги пристрою в цілому призводить до високих витрат енергії і до необхідності досить часто заряджати акумуляторні батареї робота, благо більшість з них вміє це робити повністю в автоматичному режимі.
Своє бачення вирішення більшої частини вищеописаних проблем представив Хуан Лі (Juan Lee), співробітник лабораторії Design Lab компанії Electrolux. У концепті його збиральної автоматичній системі, яка ще не отримала назви, головну роль грають маленькі кулі-роботи, поверхня яких покрита липким гелевим складом. Такий гелевий склад, який досить добре знайомий більшості людей завдяки дитячим іграшкам-липучках, відмінно збирає бруд і пил, не залишаючи сліду, при русі робота-кулі по поверхні підлоги приміщення. Управління рухами роботів-куль через систему бездротового зв'язку здійснюється з базової станції, яка за зовнішнім виглядом чимось нагадує робот Roomba. Крім координації роботи роботів-куль, базова станція має пристроями, які подзарядят акумулятори роботів, очищають від бруду і відновлять їх липке гелеве покриття у разі необхідності.
Звичайно, функціональність збиральної системи компанії Electrolux набагато нижче функціональності системи на базі крихітних літаючих роботів, які можуть провести прибирання не тільки поверхні підлоги приміщення, але і поверхонь всіх предметів, що знаходяться в даному приміщенні. Але за рахунок такого зниження функціональності була досягнута відносна простота збиральної системи, що дозволить зробити її відносно недорогий і доступною більшості покупців. Будемо сподіватися, що реалізація цієї, безумовно, цікавої ідеї не змусить себе довго чекати, особливо якщо за реалізацію ідеї візьметься сама компанія Electrolux.