Крихітні літаючі роботи можуть стати прибиральниками в будинках майбутнього
Останнім часом все частіше і частіше можна почути про реальних роботів, здатних виконувати яку-небудь реальну роботу. Вже існує ціла армія різноманітних роботів-помічників, прибиральників, промислових і військових роботів, націлених на виконання вузькоспеціалізованих завдань. Але, часом, можна помріяти і поділитися своїми мріями з іншими людьми. Та найцікавішими такими мріями, безумовно, є ідеї, які звучать або виглядають абсолютно фантастичні, але мають при цьому деяким технологічним потенціалом, що дозволяє сподіватися на їх практичне втілення в реальності в не такому вже й далекому майбутньому.
До ідеям такого класу належить ідея Адріана Переса Запаты (Adrian Perez Zapata), яку він назвав словом "Mab". Ця ідея полягає у створенні певного сферичного робототехнического пристрою, який буде "кататися" по вашому дому в пошуках слідів бруду і пилу. Але не це найцікавіше, закладене в ідею концепту "Mab"найцікавішим є те, що це сферичне пристрій є чимось на зразок вулика для роя крихітних літаючих роботів, які займуться прибиранням приміщення в разі необхідності.
"Mab є автоматичною збиральної системою, в складі якої нараховується близько тисячі крихітних літаючих роботів. Ці роботи здатні захопити частинки пилу і бруду, доставивши їх потім в спеціальний контейнер, що розташовується в базовому модулі системи. А в разі необхідності ці роботи можуть провести навіть вологе прибирання з допомогою спеціального миючого складу. Пересуваються ці роботи, черпаючи енергію з крихітних акумуляторів, а продовжити час безперервної роботи дозволяють фотогальванічні елементи, вбудовані в матеріал їхніх крил-лопатей" - розповідає Адріан Запата, - "Другою частиною системи "Mab", є центральна базова станція, що крім роботи в якості вулика для літаючих роботів, виконує ще цілий ряд інших завдань. По-перше, ця станція, здатна до самостійного пересування, координує роботу кожного робота, по-друге, в "надрах" проводиться підготовка миючого засобу, очищення забрудненої води і зберігання накопичуваної бруду".
Весь процес прибирання розбитий на кілька етапів. Першим етапом є виявлення місця забруднення в приміщенні і підготовка необхідної кількості миючого засобу. Після цього здійснюється заправка всіх або частини літаючих роботів крапельками миючого засобу. Використовуючи пропелер-сонячну батарею, роботи летять до місця прибирання, несучи на нижній частині корпусу по крапельці миючого засобу. Торкаючись цієї крапелькою забрудненої поверхні, вони захоплюють частинки бруду та пилу і несуть її назад на базову станцію. Там крапелька кошти, що містить забруднення, потрапляє в спеціальну фільтруючу ємність, а робот, озброївшись новою порцією і подзарядив свою акумуляторну батарею, знову направляється на прибирання.
Звичайно, створення мініатюрних літаючих роботів є складним завданням з усіх боків. В даний час неймовірно важко, майже неможливо з технічної точки зору створити літаючого робота розміром хоча б з муху. Але роботи деяких дослідників-робототехніків, зокрема дослідників з Гарвардського університету, які створили літаючих роботів Robobee, дозволяє сподіватися, що в недалекому майбутньому прибиранням в наших будинках будуть займатися "рої" маленьких, майже невидимих літаючих роботів-прибиральників.