Menu

Робот, який бігає як кішка, прибуває з Швейцарії

Робот, который бегает как кошка, прибывает из Швейцарии


Завдяки будові його кінцівок, які досить точно скопійовані з кінцівок кішки, цей чотириногий робот "дитинча робота-гепарда", розроблений інженерами з Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL), є маленьким, легким та найбільш швидким у його ваговій категорії, категорії чотирилапих роботів, вагою до 30 кілограмів. Завдяки його биовдохновленному руховому апарату, цей робот може бігати зі швидкістю 5 кілометрів на годину, покриваючи за секунду відстань, майже в сім разів перевищує довжину його тіла.

Робот-кішка був розроблений в лабораторії Биоробототехники EPFL (Biorobotics Laboratory, Biorob). Надалі цей робот буде служити в якості платформи, на якій будуть вивчатися і відпрацьовуватися нові технології з області біомеханічних пересувань. Роботи, які будуть створені пізніше на основі вищезазначених технологій, зможуть використовуватися в самих різних областях, починаючи від участі в операціях з пошуку і порятунку постраждалих, для проведення автоматизованих досліджень у важкодоступних районах та у військових операціях по веденню розвідки і спостереження.

Звичайно, робот-кішка з-за його механічної природи не може рухатися так швидко і пластично, як реальна тварина. Але він отримав від тварини масу чудових здібностей, наприклад, здатність самостабілізації при русі на максимальній швидкості і при подоланні перешкод. Подібно реального тварині, цей робот, у разі необхідності збереження рівноваги, може зробити кілька частих коротких кроків, і потім відразу повернутися до нормального режиму бігу.

Конструкція рухового апарату робота-кішки стала результатом тривалого і детального вивчення будови і роботи котячих лап. В результаті розмір самого робота, наявність трьох сегментів кожної його кінцівки та їх пропорції точно відповідають особливостям будови тіла тварини. Для відтворення функцій сухожиль в конструкції робота використані пружини, а еквівалентом м'язів є електричні приводу, що перетворюють електричну енергію в кінетичну енергію руху.

"Котяча морфологія дає нашу роботу деякі механічні властивості, які можна спостерігати в реальних тварин" - пояснює Олександр Шпровиц (Alexander Sprowitz), співробітник лабораторії Biorob, - "Робот успадкував від кішок здатність швидко бігати, постійно зберігаючи рівновагу, і має високу еластичність кінцівок, що гарантує стабільність його становища навіть у найскладніших ситуаціях".

Згідно із заявою Ока Иджспирта (Auke Ijspeert), директора лабораторії Biorob, "наша довгострокова мета полягає у розробці швидких і моторних механізмів, здатних пересуватися по будь-якій поверхні, які будуть використовуватися для проведення різних операцій і автоматизованих досліджень, можливо навіть і на інших планетах".



|