Menu

Робот-гепард, розроблений в МАССАЧУСЕТСЬКОМУ технологічному інституті, демонструє високу ефективність при русі

Робот-гепард, разработанный в MIT, демонстрирует высокую эффективность при движении


Робот-гепард, створений відомою робототехнічної компанією Boston Dynamics, без сумніву є найшвидшим серед роботів на сьогоднішній день. Але його чотириногий "родич", розроблений і виготовлений за замовленням Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA фахівцями Робототехнічної лабораторії (Biomimetics Robotics Lab) Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology, MIT), виявляється, є роботом, який використовує можливості своєї конструкції найефективнішим способом.

З моменту першої появи на сторінках засобів масової інформації конструкція робота-гепарда Массачусетського технологічного інституту зазнала безліч удосконалень. Тепер робот може пересуватися зі швидкістю 22 кілометри на годину, несучи на собі вагу власного джерела живлення. Можливість цього робота пересуватися по відкритих просторів поза стінами лабораторії саме по собі є істотним досягненням.

Робот-гепард, разработанный в MIT, демонстрирует высокую эффективность при движении


Як вже згадувалося вище, робот-гепард Массачусетського технологічного інституту набагато відстає по швидкості від робота компанії Boston Dynamics, який здатний розвинути швидкість 45.5 кілометрів на годину. Але швидкісні показники є не самим головним для фахівців з MIT, їх робота виділяє його конструкція, яка скопійована з тіла справжнього гепарда з максимальною точністю. Використання такого підходу дозволило в кілька разів зменшити фізичне напруження в суглобах робота, дозволяючи йому пересуватися з високою ефективністю. Особливо варто відзначити еластичні сухожилля суглобів робота, виготовлені з кевлара, які працюють як і звичайні сухожилля, допомагаючи кінцівки повертатися до початкового положення, не вимагаючи витрат енергії.

Підвищена ефективність пересування робота означає те, що він в змозі нести на собі вагу акумуляторних батарей, що забезпечують його енергією. Справедливості заради слід зазначити, що при бігу робота-гепарда, який можна побачити на наведеному нижче відеоролику, енергія подається від зовнішнього джерела, але наявність літій-полімерних акумуляторних батарей, які в майбутньому будуть приводити робота в дію, моделюється наявністю додаткового вантажу, вагою 3.2 кілограма.

Робот-гепард, разработанный в MIT, демонстрирует высокую эффективность при движении


Другим досягненням, якого вдалося досягти фахівцям MIT, є плавний перехід робота від ходьби до бігу, який показаний на відео в уповільненому режимі. Приблизно на 1 хвилині і 20 секундах відео можна побачити, як робот, рухаючись на швидкості 20 кілометрів на годину, змінює стиль бігу, подібно справжньому гепарду, який різко зривається в ривок.

І третьою, менш значною модернізацією конструкції робота-гепарда є голова робота, яка була додана до конструкції чисто декоративних цілях.



|