НАСА використовує космічні технології для вивчення крижаного щита Гренландії
Фахівці НАСА починають випробування свого нового автоматичного дослідницького апарату. Як і його попередники, цей апарат, GROVER, зможе пережити ворожі умови навколишнього середовища, працюючи самостійно протягом багатьох місяців, періодично передаючи в центр управління місією зібрані наукові дані. Але, на відміну від марсоходів Curiosity або Opportunity, дослідницький апарат GROVER, висота якого становить 1.8 метра, а вага - близько 363 кілограм, не буде передавати ніяких даних через космічний простір. Цей апарат буде діяти тут, на Землі, рухаючись бо безкрайніх просторах Гренландії і вивчаючи структуру крижаного щита, покриває її поверхню.
Основною метою майбутніх випробувань апарату GROVER (Greenland Rover and Goddard Remotely Operated Vehicle for Exploration and Research) є встановлення того, чи зможе він безболісно пережити умови надзвичайного холоду і різкі перепади температур. Якщо все випробувань будуть пройдені успішно, то апарат GROVER проведе в Гренландії все літо, роблячи вимірювання різних параметрів, які допоможуть ученим зрозуміти, які зміни зазнає структура крижаного щита Гренландії в даний час.
Дослідницький апарат GROVER був розроблений групою студентів у 2010 і 2011 роках, які проходили технічну практику в Центрі космічних польотів НАСА імені Годдарда. Роботою студентів керувала Лора Коениг (Lora Koenig), вчений з НАСА, яка є одним з керівників проекту GROVER, проекту, який допоможе її дослідженням крижаного щита Гренландії.
Згідно з даними супутникових спостережень за минулий рік на близько 97 відсотку поверхні крижаного щита Гренландії було зареєстровано інтенсивне танення льоду, причиною якого є підвищення середньої температури в цьому регіоні Земної кулі. Для з'ясування змін у структурі льоду потрібні численні вимірювання та спостереження з літаків, супутників і снігоходів, на яких встановлені радари, які працюють у певному діапазоні, що дозволить з їх допомогою заглянути всередину товщі льоду. Такий радар, встановлений на апараті GROVER, дозволить вченим отримати дані про новому шарі, який сформувався в результаті танення льоду.
Незважаючи на те, що апарат GROVER може пересуватися з максимальною швидкістю 2 кілометри в годину, робот зможе дослідити досить великий простір. Це стає можливим завдяки тому, що в області проведення досліджень в літній час Сонце ніколи не йде за лінію горизонту. Таким чином, апарат, що черпає енергію сонячних променів та енергію вітру, може працювати в цілодобовому режимі, постійно "просвічуючи" імпульсами радіовипромінювання товщу льоду і відсилаючи вченим зібрані дані.
Під час проведення випробувань, які триватимуть до 8 червня 2013 року, апарат GROVER буде пересуватися, не віддаляючись від дослідного табору більше ніж на п'ять-шість кілометрів, а зібрані дані будуть передаватися через мережу бездротової передачі інформації стандарту Wi-Fi. У режимі нормальної роботи, яка почнеться після випробувань, передача інформації буде здійснюватись через супутниковий зв'язок, що дозволить роботу GROVER пересуватися по поверхні гренландських льодовиків без будь-яких обмежень.