Menu

Роботи-бики виходять на арену в Південній Кореї

Роботы-быки выходят на арену в Южной Корее


Повіт Чхондо (Cheongdo) в Південній Кореї є батьківщиною відомого у всьому світі корейського бою биків, заходи, що залучає в Корею безліч туристів. Але в останні роки популярність цього заходу почала значно падати і для того, щоб знову привернути увагу й інтерес туристів до бою биків вимагалося знайти неординарне рішення. Таким рішенням стало рішення проводити під час фестивалю бій не тільки звичайних биків, а й спеціально розроблених для цього биків-роботів. Отримавши завдання від уряду і фінансування в сумі 400 тисяч доларів, фахівці Корейського інституту робототехніки і конвергенції (Korea Institute of Robot and Convergence) за рік і п'ять місяців успішно впоралися з виконанням поставленого завдання.

Роботы-быки выходят на арену в Южной Корее


Бойові роботи-бики, встановлені в одному з павільйонів тематичного парку в Чхондо, мають розміри в 2/3 від розмірів звичайних живих корейських биків, які, як правило, становлять 2 метри у висоту, 5 метрів в довжину і 1.5 метра в ширину. Елементи конструкції роботів, як і приводи, що забезпечують правдоподібні рухи голови, шиї та кінцівок робота, приховані під пластиковою оболонкою, яка робить цих роботів схожими на роботів, що вийшли з кадрів якогось японського фантастичного мультфільму.

Основною метою, з якою були створені ці роботи-бики, є їх використання в якості сучасного символу стародавній корейській традицією, корені якої йдуть на кілька сотень років тому. А установка з роботами-биками, що знаходиться в павільйоні, дозволяє відвідувачам ознайомитися з деякими елементами і правилами проведення корейського бою биків, отримати різноманітну інформацію і навіть зробити свої ставки, перш ніж відправитися на арену, де будуть проводитися бої з участю справжніх тварин.

Роботы-быки выходят на арену в Южной Корее


До речі, корейська бій биків в корені відрізняється від жорстокого і кривавого іспанського бою, в ході якого матадор зазвичай вбиває тварину. Корейська бій чомусь більше нагадує перетягування каната. Двох биків, імена яких написані у них на боках, скріплюють товстою мотузкою. Під час бою тварини тягнуть один одного, штовхаються, буцаються і т.п. Перейми можуть тривати від декількох хвилин до години часу, поки один з биків не злякає і здасться, визнавши свою поразку.

|