Робот з м'яким тілом за рахунок мікровзривов стрибає на висоту, що перевищує в 30 раз його власну висоту
Переважна частина всіх роботів виготовляється з твердих матеріалів, що забезпечують їх конструкцій необхідну міцність і силу. Але деякі програми, втілювані в життя Управлінням перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA, спрямовані на розробку м'яких роботів, роботів з гнучкими тілами виготовленими з еластичних матеріалів, які можуть проникнути навіть у найбільш важкопрохідні місця. В рамках цієї програми працюють учені з дослідницької групи Whitesides Research Group Гарвардського університету, які створили трехногого робота, який може підстрибнути на висоту в 30 разів перевищує його власну висоту, використовуючи енергію внутрішніх мікровзривов.
Весь корпус цього робота, як і інших роботів, які пересуваються з допомогою енергії стисненого повітря, пронизаний мережею мініатюрних каналів, які можуть бути роздуті з допомогою високого тиску. У конструкції попереднього подібного робота Гарвардська команда використовувала стиснене повітря для управління рухом його кінцівок. Інший м'який робот вже міг проповзати під перешкодами і змінювати свій колір, заповнюючи спеціальні канали в корпусі фарбувальним складом.
Але стиснене повітря і системи пневматичних каналів являють собою надзвичайно інерційним механічну систему з допомогою якої неможливо отримати різкі і сильні рухи кінцівок робота. Низький тиск стисненого повітря призведе до повільного наповнення об'єму тіла робота, а високий тиск просто порве стінки еластичного корпусу робота. Тому всі порожнини в корпусі нового м'якого робота заповнюються сумішшю метану і кисню, що підпалюється електричною іскрою. Займання суміші призводить до виникнення микровзрыва при якому виділяється досить велика кількість енергії, що дозволяє цьому роботові підскочать на велику висоту.
Вчені вважають, що висота стрибка цього робота обмежена довжиною підвідних трубок, через які подається газова суміш. З використання автономної ємності з сумішшю і акумуляторної батареї висота стрибка робота може бути збільшена мінімум в два рази.
Як і слід було очікувати, точне управління пересуваннями цього робота є досить важким завданням, яку команда вчених має намір вирішити на наступному етапі своїх досліджень. Після цього можна буде вже замислюватися про практичному використанні подібних "м'якотілих" роботів в операціях з розвідки, спостереження і в рятувальних операціях.