Ця 200-річна механічна гусениця - один з прабатьків сучасних роботів
Останнім часом роботи стали вже майже звичними речами, які використовуються в самих різних областях, від промисловості і до розваги дітей у тематичних парках та атракціонах. Сучасні технології дають нам можливість створювати штучні механічні форми "життя", які можуть самостійно ходити, бачити, говорити і навіть літати. Але все ще є щось абсолютно захоплююче і привабливе в перших механічних автоматах, які є прабатьками всіх сучасних роботів. І одним з таких автоматів є механічна гусениця Ве де Суы (Vers de Soie), яка була створена в 1820 році.
Цьому механічному пристрою вже майже 200 років. І, незважаючи на мініатюрні розміри, цей механізм все ще діє належним чином і здатний переміщатися по рівних поверхнях, наслідуючи рухам цієї гусениці. Створення цього механічного пристрою приписано швейцарця Анрі Мелларде (Henri Maillardet), який спроектував і виготовив її, використовуючи свій багатий досвід у виготовленні мініатюрних і точних деталей годинникових механізмів.
На відміну від інших старовинних механічних автоматів, конструкції яких значно зносилися з часом, золота механічна гусениця, покрита емаллю та дорогоцінним камінням, іскритися і сяє так, як і в той день, коли вона була зроблена. І це є причиною, по якій вартість механічної гусениці Ве де Суы на аукціоні становить на сьогоднішній день більш ніж 415 тисяч доларів.