Компанія Hitachi представляє свого робота для роботи в небезпечній зоні ядерної станції Фукусіма
Після землетрусу і цунамі, які вдарили по Японії в 2011 році і стали причиною катастрофи на ядерній електростанції Фукусіма, у багатьох людей викликав подив той факт, що японська робототехническая промисловість продовжує займатися розробками дорогих крокуючих роботів-гуманоїдів і інших роботів, замість того, що б кинути всі зусилля на боротьбу з наслідками катастрофи. І ось, через майже два роки з моменту катастрофи, японська робототехническая промисловість "видала на гора" перших японських роботів, які в наступному році почнуть роботу в небезпечній зоні аварійної ядерної станції.
Не так давно ми розповідали про двох роботах, про чотириногого роботі компанії Toshiba і про роботу MHI-MEISTeR компанії Mitsubishi, які можуть зайняти місце роботів іноземного виробництва, використовуваних для робіт на станції Фукусіма. І зовсім недавно свою розробку в цьому напрямку представила ще одна японська компанія, компанія Hitachi.
Робот ASTACO-SoRa і станція управління роботом є розробками підрозділів Hitachi Engineering & Services і Hitachi Construction Machinery. Робота сміливо можна віднести до класу важких роботів, адже його вага становить близько 2.5 тонн. На відміну від роботів компанії Toshiba і робота MHI-MEISTeR, робот ASTACO-SoRa не здатний підніматися по сходах. Його вага і рухова система дозволяють йому долати перешкоди, висотою всього 8 сантиметрів. Максимальна швидкість, з якою може пересуватися робот ASTACO-SoRa, становить 2.6 км/год, а завдяки дизельного електрогенератора робот може працювати безперервно протягом 15 годин.
Два маніпулятора робота ASTACO-SoRa можуть підняти вагу до 150 кг кожен, але при цьому кожен маніпулятор достатньо тонкий для того, що б проникнути у важкодоступні місця. На кінці кожного маніпулятора є спеціальне пристосування, завдяки якому на маніпулятор можуть встановлюватися різні інструменти для виконання різних дій. Найбільший маніпулятор, на кінці якого встановлена відеокамера, може бути піднятий на висоту 6.5 метрів для того, щоб забезпечити максимальний огляд навколишнього простору. Робот зі складеними маніпуляторами має розмір завширшки всього 98 сантиметрів, що дозволяє йому пройти навіть крізь вузькі проходи.
Роботом керують дистанційно з допомогою технологій бездротового зв'язку зі спеціалізованого пульта управління. На пульт виводиться зображення з шести відеокамер, встановлених у різних місцях робота і забезпечують оператору повний круговий огляд навколишнього простору. Для вимірювання відстаней і ширини проходів використовується спеціалізована лазерна система, з допомогою якої так само виявляються перешкоди на шляху робота. Додаткові датчики вимірюють рівні радіації й інші параметри навколишнього середовища, які зберігаються на комп'ютері станції управління.