Menu

Роботи терплять фіаско в ліквідації наслідків аварії на атомній станції Фукусіма.

Роботы терпят фиаско в ликвидации последствий аварии на атомной станции Фукусима.


Роботи і безпілотні літальні апарати з-за складних умов і радіації виявилися не в змозі виконати їх місії на аварійній ядерної електростанції Фукусіма в Японії. Ці роботи, що використовувалися для огляду пошкоджень і вимірювання рівня радіації, протягом трьох місяців надавали неоціненну допомогу фахівцям компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO), які виконують роботи по охолодженню розплавлених ядер трьох реакторів і запобігання витоку радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище.

Перший робот-невдаха був розроблений Технологічним інститутом Чіба (Chiba Institute of Technology) спеціально для виконання рятувальних заходів та відновлювальних робіт в умовах радіаційного або біологічного зараження. Цей робот був спрямований глибоко в надра другого реакторного блоку електростанції для оцінки кількості і забруднення води, що скупчилася в підвалі будівлі. Ця робота, що є абсолютно нездійсненним для людини з-за високого рівня радіації, виявилася складна і для робота, який застряг в одному з сходових прольотів. Основною причиною несправності стало пошкодження кабелю робота, за яким передавалася енергія для його функціонування, команди керування, зворотний відео з камер і телеметричні дані. Але не тільки кабель був винен у виниклому збої, до цього, потрапивши під вплив радіації, зі збоями працювала електроніка системи управління, що стало причиною "незграбних" рухів робота і псування з'єднувального кабелю.

Роботы терпят фиаско в ликвидации последствий аварии на атомной станции Фукусима.


Другим роботом, так само потерпіли фіаско під час роботи на Фукусімі, став літаючий робот T-Hawk розробки компанії Honeywell. І в цьому випадку причиною несправності апарату стала радіація, яка викликала перебої в роботі електроніки, після чого вийшов з ладу блок управління двигунами. Робот T-Hawk здійснив аварійну посадку на даху другого реакторного блоку станції і більше не озивався ні на які команди управління, переставши при цьому передавати телеметричні дані. Точна причина того, що викликало таку фатальну несправність, в даний час невідома.

Представники компанії TEPCO і японського уряду оголосили про те, що вони очікують повної зупинки реакторів до січня місяця наступного року, коли температура ядер реакторів буде знижена нижче позначки в 100 градусів Цельсія. Охолодження реакторів здійснюється за рахунок прокачування реакторів холодної морською водою, в даний момент часу більш ніж 110 тисяч тонн води були прокачані через реактори і забруднені радіоактивними матеріалами. Якщо система очищення води не буде відновлена найближчим часом, на початку липня місяця цього року всі резервуари на ядерній станції переповняться, а до чого це призведе ясно і без того.

Гоші Хосоно (Goshi Hosono), керівник кризової комісії, створеної японським урядом для ліквідації ядерної загрози, заявив, що відновлення системи очищення й обробки води є ключовим напрямком, в якому зараз ведуться роботи, спрямовані на ліквідацію наслідків аварії та остаточну зупинку ядерної станції Фукусіма.

|