HiBot ACM-R5H - робот-змія, здатний пересуватися як по суші, так і у воді
Шиджо Хирозе (Shigeo Hirose), дослідник з Токійського технологічного інституту, широко відомий в області робототехніки своїми биовдохновленными роботами, зокрема роботами-зміями. Ще в 2005 році на робототехнічної виставці EXPO2005 він представив загальній увазі робота-змію ACM-R5. Корпус цього робота складається з безлічі гнучких сегментів, що дозволяють йому згинатися, подібно тілу змії, а невеликі коліщатка, встановлені на кожному із сегментів, дозволяють роботові пересуватися, подібно його біологічного прототипу. З моменту першої презентації робота ACM-R5 над його конструкцією була пророблена чимала робота, модулі робота отримали додаткову ізоляцію від вологи і пилу, додаткові елементи, що збільшують жорсткість і міцність конструкції. Завдяки цьому новий робот ACM-R5H став здатний не тільки знаходитися і переміщати в несприятливому навколишньому середовищі, але і плавати під водою, подібно водяній змії.
Оновлений варіант робота ACM-R5H так само отримав деякі удосконалення програмного забезпечення своєї системи управління, яка відповідає за рухи робота у водному середовищі. Саме завдяки цьому руху робота ACM-R5H у воді виглядають плавними і неймовірно граціозними. Як і у робота попереднього покоління, у робота ACM-R5H є камера і освітлювальні прилади, встановлені в головному і хвостовому модулях робота. Хоча досить важко сказати, де у цього робота голова, а де хвіст, адже за рахунок універсальності системи управління робот однаково добре рухається в будь-якому напрямку вперед або назад.
Але наведених нижче відеоролику можна побачити переміщення робота ACM-R5H на суші і у воді. На жаль, я не маю ні найменшого поняття, чому останній ролик називається "HiBot ACM-R5 в Голлівуді", по всій видимості, цей робот збирається зробити кар'єру в кіно і дебютувати в одному з численних голлівудських фантастичних блокбастерів. А з практичної точки зору конструкція робота HiBot ACM-R5H робить його ідеальним пристроєм для проведення операцій з огляду підводних конструкцій, підводних частин морських суден, для досліджень і для проведення пошуків на морському дні.