Menu

Підводний робот-торпеда, шпигун за акулами і їх поведінкою

Подводный робот-торпеда, шпион за акулами и их поведением


Новий підводний робот в автоматичному режимі здійснює стеження за тигровими піщаними акулами, повідомляючи вченим їх місцезнаходження і маршрути їх міграції. За зовнішнім виглядом цей робот схожий на жовту торпеду і є модифікацією підводного глайдера, який використовується для проведення хімічного аналізу морської води. Акустичні приймачі, встановлені на поверхні робота, виявляють і ідентифікують спеціальні мітки, які були встановлені на акулах, за системою бездротового зв'язку ставлять до відома вчених і відповідні служби, що відповідають за безпеку на океанському узбережжі.

Минулого літа група дослідників з університету Делавера, очолювана Метью Олівером (Matthew Oliver), відловила безліч тигрових піщаних акул, довжиною близько 2.5 метрів. Ці акули були помічені за допомогою спеціальної високотехнологічної мітки, яка здатна надати вченим набагато більше інформації, ніж мітки, що використовувалися раніше.

Ці мітки, мобільні передавачі VEMCO, можуть не тільки передати інформацію про поточне місцезнаходження, вони можуть так само "прислухатися" до "свисту" інших акул, інших видів риб і морських тварин, так само забезпечених акустичними мітками. "Це може повідомити нам не тільки де знаходяться акули, але і в якій "компанії" вони там знаходяться", - розповідає Олівер. - "Все це схоже на специфічну соціальну мережу для акул".

Подводный робот-торпеда, шпион за акулами и их поведением


Починаючи з 2006 року дослідницька група "позначила" близько 500 акул. В даний час спостереження за цими акулами здійснюється стаціонарним обладнання, розміщеним уздовж східного узбережжя США, яке може по акустичним мітках визначити яка саме акула тут пройшла і куди вона подалася. Робот, який показаний вище, виводить на новий якісний рівень спостереження за акулами. Перебуваючи в океані в безпосередній близькості від самих акул, робот може провести хімічний аналіз складу морської води, що скаже ученим які умови є найбільш сприятливими для існування цих акул.

Тигрові піщані акули - одні з найбільших акул, у морській екосистемі вони відіграють дуже важливу роль, адже вони стоять на вершині харчового ланцюжка, та, де над ними більше немає ніяких хижаків. "Верхні" хижаки є своєрідним балансом будь-якої екосистеми, адже вони споживають в їжу самих слабких і хворих представників інших видів тварин, збільшуючи тим самим загальний рівень здоров'я популяції того чи іншого виду. Також верхні хижаки є регуляторами чисельності, не допускаючи надмірного розмноження і почала домінування одного якого-небудь виду морських тварин.

|