Menu

Відео: Фантастичне світлове шоу у виконанні літаючих роботів.

Видео: Фантастическое световое шоу в исполнении летающих роботов.


Поняттям "літаючий робот" в нинішній час вже нікого не здивуєш. Такі роботи, найрізноманітніших форм і конструкцій, широко використовуються для виконання різноманітних дій, в основному для проведення операцій з розвідки та спостереження не тільки у військових цілях, але і в суто цивільних, наприклад, при ліквідації наслідків техногенних катастроф або стихійного лиха. Зараз Вашій увазі відкриється ще одна область застосування літаючих роботів - шоубізнес і яскравим прикладом того є надзвичайне і фантастичне світлове шоу, влаштоване групою літаючих роботів, яке мало місце на відкритті Міжнародного фестивалю творчості "Каннські Леви".

Видео: Фантастическое световое шоу в исполнении летающих роботов.


Нетерплячі глядачі можуть, переглянувши початок наведеного нижче відеоролика, вигукнути, "як це нудно!". Але я настійно рекомендую переглянути ролик до самого кінця, бо основне захоплююче шоу починається між другою і третьою хвилиною. Основним ідеологом світлового подання була компанія Marshmallow Laser Feast, яка спеціалізується на постановках і організаціях всякого роду світлових, лазерних шоу та вистав. А технічна реалізація належить молодій компанії KMel Robotics.

Компанія KMel Robotics була організована в кінці минулого року Алексом Кушлеевым (Alex Kushleyev) і Даніелем Меллинджером (Daniel Mellinger), співробітниками лабораторії GRASP Lab університету Пенн. Основним завданням компанії її засновники вважають "розширення меж експериментальної робототехніки", а реалізація проекту світлового шоу є першим відносно великим проектом цієї компанії.

Видео: Фантастическое световое шоу в исполнении летающих роботов.


На жаль, з самого відео можна почерпнути досить мало інформації технічного плану, про конструкції літаючих роботів можна дізнатися лише те, що вони мають по чотири обертових ротора. Єдине, що відомо вірогідно, це те, що для визначення місцезнаходження кожного робота і для синхронізації їхніх дій використовувалася система Vicon, встановлена вище сцени на якій відбувалося шоу.

Варто відзначити, що організація світлового шоу літаючими роботами компанії KMel Робототехніка дуже сильно нагадує ідею, реалізовану фахівцями Массачусетського технологічного інституту у вигляді проекту Flyfire. В рамках проекту Flyfire використовується численна група мініатюрних літаючих роботів, обладнаних світлодіодами, кожен робот якої є пікселом великого тривимірного дисплея. Компанія KMel Robotics робить щось подібне, але тільки в дещо більшому масштабі.



|