Робот iCub вчиться говорити, подібно маленькій дитині.
Робот iCub є відкритим набором технічних і програмних засобів, що визначається як "роботизована гуманоїдна навчальна платформа". Спочатку робот був розроблений італійськими фахівцями, але дуже швидко завоював популярність і зараз використовується більш ніж в 20 робототехнічних лабораторіях всього світу. Один з примірників робот iCub, отримав ім'я DeeChee, знаходиться зараз в університеті Хартфордшира (University of Hertfordshire), де він бере участь у програмі iTalk. Експерименти цієї програми спрямовані на природне навчання робота мовлення та на з'ясування того, як роботи можуть навчитися мови, взаємодіючи з людиною.
В рамках проекту iTalk, доктор Керолайн Лайон (Caroline Lyon), професор Кристопэр Нехэнив (Chrystopher Nehaniv) і доктор Джо Сандерс (Joe Saunders) провели ряд експериментів з роботом, забезпеченим спеціалізованим самообучаемым програмним забезпеченням. Ці експерименти продемонстрували, що робот спочатку може тільки недоладно лепетати і сприймати мову як послідовність звуків, не розділяючи їх на слова. Але вже через кілька хвилин "розмови" з людьми, які говорили з ним, як з маленькою дитиною, виявився здатний, використовуючи часто вимовити слова, відтворити деякі елементарні словоформи, що описують прості поняття, такі як форми предметів і кольору.
В ході проекту iTalk робота навчають говорити, використовуючи до них такий же підхід і методи, які використовують при спілкуванні з малими дітьми. Такі методи можуть стати ключовим моментом у подальших реалізаціях процесу навчання роботів взаємодії з людьми. Поки що робот iCub просто вчиться вимовляти словоформи, зіставляючи їх з об'єктами, але, не знаючи їх справжнього значення. Це є другою частиною програми iTalk, яка почне виконуватися по завершенню першої частини.
Звичайно, виглядає все це поки ще не дуже вражаюче, але такі наукові та технічні рішення, які створюються в рамках даного проекту, нададуть надалі сильний вплив на розробку нових інтерактивних самонавчаючих роботизованих систем.