Швейцарці створили літаючого робота, який може зіткнутися з перешкодою, впасти, "прийти в себе" і знову злетіти.
Дослідники з Лабораторії інтелектуальних систем Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL) створили безпілотний літальний апарат, названий AirBurr, який здатний політ зіткнутися з перешкодою, впасти, відновити своє становище і знову піднятися в повітря. На ідею створення такого "нездоланної" літаючого робота дослідників наштовхнули спостереження за літаючими комахами, кінцівки та інші частини тіла яких, володіючи пружністю, дозволять погасити енергію зіткнення.
Двигуни літального апарату, джерела живлення та електронні блоки системи управління укладені в межах відкритої та гнучкої рами, виготовленої з вуглецевого пластику. Крім зниження ваги апарату, вуглецевий пластик охороняє тендітну начинку літального апарату. У разі зіткнення рама може бути серйозно вигнута і деформована, але її елементи ніколи не зламаються.
Коли апарат падає на підлогу і лягати боком, з його конструкції симетрично висуваються чотири "ноги", виготовлені з того ж вуглецевого пластику. Використовуючи датчики положення апарата і сервоприводи система управління поміщає апарат у позицію з якої можливий повторний зліт апарату. Ця система називається Active System Recovery і дозволяє апарату знову злетіти максимально швидко, наскільки це взагалі можливо.
Цей літаючий робот спочатку розроблявся для роботи повністю в автономному режимі в навколишньому середовищі з великою кількістю перешкод. Те, що в разі зіткнення апарату не потрібна допомога людей, що дозволяє його використовувати в умовах, де навколишнє середовище ворожа для будь-якого живого організму, радіоактивних зонах атомних електростанцій, в печерах, в аварійних шахтах і т.п.