Menu

Робот Robonaut 2 починає виконання робіт на борту Міжнародної космічної станції.

Робот Robonaut 2 начинает выполнение работ на борту Международной космической станции.


На сторінках нашого сайту ми досить багато розповідали про роботу Robonaut 2, який не так давно був доставлений на борт Міжнародної космічної станції. З моменту його першого включення робот і тільки що був в стані "цвірінькати" повідомлення в Твіттер і обмінюватися рукостисканнями з членами екіпажу станції, виконання роботом більш серйозних операцій, для яких він і був спочатку призначений, заважали недоробки його конструкції та програмного забезпечення. Але час йде, і велика частина недоробок була успішно вирішена. І ось, в середині березня, за повідомленнями агентства НАСА, робот Robonaut 2 приступив до виконання деяких робіт на борту МКС.

Робота, виконання якої стало обов'язком робот Robonaut 2, полягає в перевірці працездатності клапанів і вентилів системи подачі повітря в приміщення станції. Ці клапани та інша запірна арматура мають звичай забиватися пилом, що несе загрозу працездатності системи життєзабезпечення в цілому. Через це перевірка стану вентилів і клапанів виконується раз на 90 днів, а її виконання пов'язане з труднощами, викликаними невагомістю на борту станції та можливими перебоями в роботі системи подачі повітря, які можуть стати проблемою для живих астронавтів, яким, як і всім людям, потрібно дихати.

На опублікованому НАСА відео можна побачити робот Robonaut 2, який маніпулює органами керування на пульті. Робот повинен самостійно пізнати і обрати необхідну кнопку або перемикач на пульті і знати, в якій послідовності з ними треба проводити маніпуляції.

Включення робот Robonaut 2 в робочий процес на борту космічної станції стало можливим завдяки деяким модернізаціям деяких вузлів конструкції робота, виконаних силами астронавтів прямо в космосі. Основною такою модернізацією стала установка додаткових нових радіаторів, встановлених на приводах передпліч маніпуляторів, які дозволяють роботові працювати значно довше, не перегріваючи елементи конструкції.

Слід зазначити, що початок експлуатації робот Robonaut 2 на борту космічної станції є, хоч і маленьким, але кроком на шляху реалізації роботів, які зможуть виконувати завдання будь-якого рівня складності, навіть перебуваючи поза приміщень космічної станції або інших космічних апаратів.



|