Японський робот жонглює двома м'ячами з допомогою однієї неймовірно швидкої "руки".
Протягом кількох років ми постійно стикаємося з новими функціями і можливостями, які надають своїм роботам дослідники та інженери з Японії. Тепер же, група вчених і інженерів з університету Чіба продемонструвала "однорукого" робота-жонглера, швидкість роботи якого дозволяє йому досить спритно управлятися відразу з двома м'ячами. Цей робот, руху якого здаються неймовірно "живими", був продемонстрований розробниками на Міжнародній конференції IEEE 2012 року з питань робототехніки та автоматизації (2012 IEEE International Conference on Robotics and Automation, ICRA).
Швидкодіюча автоматика і механіка маніпулятора робота поєднана з високошвидкісною системою комп'ютерного бачення. Система бачення, обладнана швидкісною камерою, забезпечує надходження в систему управління даних зі швидкістю 500 кадрів в секунду, що дозволяє комп'ютеру робота планувати, розраховувати і здійснювати кидки м'ячів на висоту до двох метрів. Рука-маніпулятор робота має три пальці з двома і трьома ступенями свободи, а сам маніпулятор має сім ступенів свободи.
Дане дію, яке виконує робот-жонглер тільки з вигляду здається простим і одноманітним. Робот не робить повторювану серію простих рухів, що наслідують рухам жонглера. Система управління для кожного кидка виконує цикл розрахунків, в яких враховується рух обох м'ячів.
В даний момент часу робот може впевнено зробити всього п'ять циклів жонглювання, перш ніж один з м'ячів буде загублений. Таке відбувається з-за того, що в руки робота немає плечового суглоба, завдяки чому рука робота вельми обмежена в переміщеннях по горизонталі. Якщо під час кидка м'яч починає трохи рухатися убік, рука робота може і не дістатися до нього. І, звичайно, є похибка у виконанні кидка, яка вносить свою частку в нестійкість процесу жонглювання.
Природно, у багатьох читачів виникає резонне питання, а навіщо це було зроблено взагалі? Ось що відповідають на це творці робота-жонглера: "Жонглювання - це один з прикладів реалізації точного і динамічного руху кінцівок робота, дуже і дуже подібного рухам людини. Ми вважаємо, що домігшись точного і швидкого виконання дій лову і кидка м'яча, ми розробимо алгоритми, які стануть основою виконання інших рухів і дій, які так легко може зробити людина, а роботам вони піддаються працею".