У Китаї з'явилися перші роботи-поліцейські.
Висотою майже в 2 метри, вкриті темною бронею, роботи-поліцейські китайського міста Куньмін (Kunming) - це те, що захочуть побачити злочинці в останню чергу, адже ці автоматизовані правоохоронці пильно стежать за подіями навколо них за допомогою вбудованих в них камер. Звичайно, китайським RoboCop-ам дуже далеко до функціональності робокопа Пітера Уэллера з відомої серії науково-фантастичних фільмів, адже роботи-поліцейські Куньміна являють собою стаціонарні точки спостереження, передавальні в найближчий поліцейський відділок зображення з камери, схованої під лицьовим щитком робота.
Вартість кожного робота-поліцейського становить близько 20 тисяч юанів (3170 доларів). Але ці високі варти загрозливого вигляду позбавляють поліцейське управління від необхідності утримувати живого поліцейського спостерігача, який у разі чого може сам потрапити під "роздачу". І, якщо робот раптом "помічає" ситуацію, що вимагає негайного поліцейського втручання, то з найближчого поліцейського відділку, протягом вельми короткого часу, на місце може прибути спеціальна група швидкого реагування.
Ці роботи є не лише пасивними спостерігачами, з допомогою червоної кнопки, що знаходиться в районі пупка робота, кожен, хто потребує допомоги, може викликати поліцію. Натискання на кнопку рівноцінно набором номера виклику поліції 110 і супроводжується звуковими і світловими тривожними сигналами. У перший час експлуатації роботів-поліцейських в диспетчерську службу надійшло 110 безліч помилкових викликів, зроблених цікавими перехожими та дітьми, які не могли втриматися від натискання на велику червону "ґудзик".
Але, відставимо убік хибні виклики і тривоги. Представники поліцейського департаменту Куньміна повідомляють, що з моменту, коли робокопы приступили до виконання своїх обов'язків, рівень злочинності в прилеглих до них районах знизився на 68.8 відсотка, що, погодьтеся, не так вже й мало.