Menu

Відео: Робот-птах, приземляющаяся точно на руку людини.

Видео: Робот-птица, приземляющаяся точно на руку человека.


Літаючі роботи в даний час вже одержали широке поширення, це і відносно великі військові безпілотні літаки, і крихітні дитячі іграшки-вертольоти, здатні виробляти у повітрі досить складні піруети. Але ні один з таких роботів не може махати крилами своїми, а потім приземлитися точно на руку людини, повторюючи рухи, які при приземленні виконує птах.

Двоє дослідників з університету Іллінойсу, Сунн-Джо Чанг (Soon-Jo Chung) і Адітья А. Паранджэйп (Aditya A. Paranjape), спроектували і виготовили схожий на птаха робот-літак, який, володіючи гнучкими і рухливими крильцями, може виконувати складні маневри і приземлятися точно у вказаному місці.

Більшість літаючих роботів літають літаки або вертольоти. І сідають на поверхню ці роботи відповідним чином, скидаючи швидкість або зменшуючи підйомну силу. Птахи здійснюють приземлення абсолютно відмінним способом, плануючи, вони наближаються до точки призначення та круто гальмують, скидаючи швидкість до нуля прямо в точці приземлення. При цьому, птахи активно використовують крила і хвостове оперення для стабілізації свого положення.

Літальний апарат з крилами, який може сідати і злітати подібно до птаха, став чимось середнім між вертольотом та літаком, отримавши здатність приземлятися в умовах обмеженого простору і отримавши надійність і енергетичну ефективність, забезпечувану конструкціями з нерухомим крилом. Адже вертольоти, з їх маневреністю і можливостями, використовують для польоту набагато більше енергії і можуть перебувати в повітрі значно менше, ніж літаки з крилами.

Рухливі крила так само сприяють збереженню і більш ефективному використанню енергії під час польоту. Крила з змінюваними параметрами і геометрією можуть бути переорієнтовані і адаптовані під поточні умови в кожен момент польоту літального апарату, що дозволяє максимально використовувати енергію повітряних потоків і збільшити дальність вільного планування.

Чанг і Паранджэйп продемонстрували, які дивовижні можливості надають літальному апарату "пташина" рухова система. І вони вважають, що такі можливості дуже знадобляться для створення маленьких літаючих роботів, які будуть виконувати завдання по спостереженню, аэросъемке і інші місії, що вимагають тривалого перебування робота в повітрі.



|